Dzīvnieks var aptaukoties arī locītavu problēmu, sirdskaites un hormonālo izmaiņu dēļ, bieži arī pēc kastrācijas, ja pretēji veterinārārsta ieteiktajam netiek samazināta barības deva.
Ja cilvēkam rūp sava dzīvnieka veselība, jāsāk rīkoties laikus. Tātad - jāķeras pie diētas. To nopietni varēs veikt tikai pacietīgs un pret mīluļa žēlabām izturīgs saimnieks.
Barības devu ieteicams samazināt par vienu trešdaļu, taču tas jādara pakāpeniski, ne no diētas pirmās dienas. Sāciet suni barot ar vieglo (light) barību, taču pārejiet uz to pakāpeniski, nedēļas laikā pamazām jauno barību piemaisot ierastajai. Atsakieties no ieraduma ēdienreižu starplaikos cienāt dzīvnieku ar našķiem. Izņēmums var būt zooveikalos piedāvātie sausie kārumi, un arī tikai daži (2-3 gabaliņi) dienā. Samaziniet barībā tauku daudzumu (taukus satur arī kauli!). Pievienojiet ēdienam dārzeņus un augļus - kāpostus, burkānus, ābolus, bumbierus. Dodiet vājpiena biezpienu un kefīru, vārītu liesu liellopa gaļu vai vistas fileju. Iegaumējiet - barība jāsamazina pakāpeniski, un sunim tā jādod tikai ēdienreizēs, nekādā gadījumā ne to starplaikā. Ja suns kategoriski atsakās no jaunās barības, bruņojieties ar pacietību un atcerieties - neviens dzīvnieks pie pilnas bļodas aiz bada nav nomiris! Ja būsiet pacietīgi, par pirmajiem rezultātiem varēsiet priecāties aptuveni pēc divām nedēļām vai mēneša.
Svarīgi ir vienlaikus ar diētu palielināt suņa fizisko slodzi, taču atturieties to darīt strauji. Ja savam apaļīgajam pasīvajam sunim pēkšņi liksiet ātrā gaitā pieveikt 3 km, viņa aptaukojusies sirsniņa var arī neizturēt. Sākumā veiciet ierasto maršrutu, pievienojieties citiem suņiem, ļaujiet viņiem paflirtēt savā starpā, paskraidīt pēc vēlēšanās. Tikai tad, kad jūsu mīlulis sāks atgriezties normālā svarā, varat pakāpeniski palielināt viņa fizisko slodzi.
Jūsu suns izturēs diētu, ja to izturēsiet jūs, apalīša saimniek!
* Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts