Jāpatur prātā, ka ceturtdaļfinālu pāru favorīti saņēmuši papildspēku no Atlantijas okeāna otrās puses. Krieviem pievienojušies Vašingtonas Capitals uzbrucēji Aleksandrs Ovečkins un viņa vārdabrālis Sjomins, kamēr norvēģiem nāksies cerēt uz līdzšinējo līderu tikpat veiksmīgu sniegumu. Ņemot vērā, ka tie skandināviem spēlējuši pat pa 27 minūtēm spēlē, fiziskie spēki var būt tuvu izsīkumam, un savas lielākās uzvaras norvēģi, visticamāk, jau izcīnījuši.
Diez cik labi neizskatās arī šogad pabāli spēlējošās Čehijas izredzes pret mājiniekiem zviedriem, kas pirms izšķirošajām spēlēm arī papildinājusi sastāvu. Taču šajā pārī spēku samēri līdzīgāki.
Dueļi starp Ziemeļamerikas un Eiropas komandām. Helsinku grupas ceturtdaļfinālā ceturtdien Kanāda spēlēs pret Slovākiju, ko apakšgrupā «nolieca» ar 3:2, bet esošais čempions Somija savu skatītāju priekšā vēlēsies atgūt cieņu pret ASV, kurai apakšgrupā bezcerīgi zaudēts ar 0:5.
Ziemeļamerikas spēka hokejs pret Eiropai raksturīgāko pacietīgo labākā uzbrukuma risinājuma meklēšanas hokeju. Pagaidām gan šajā čempionātā produktīvāka bijusi ziemeļamerikāņu pieeja. Kanāda un ASV ar attiecīgi 14,4% un 13,22% metienu realizāciju ir vieni no turnīra labākajiem šajā komponentā. Turpretim slovāki un somi ar 9,25% metienu realizāciju ir attiecīgi 8. un 9. vietā šajā statistikas rādītājā. Slovākija ir līdz šim disciplinētākā komanda turnīrā, un tā ir otrā labākā vairākuma neitralizētāja. Ja grib uzvarēt Kanādu, tie var būt panākuma stūrakmeņi.