Protams, varam filosofēt par tiem laikiem, kad bērni rāpās kokos, zīmēja, nevis sēdēja pie TV vai spēlēja spēlītes vecāku mobilajā telefona. Tas rezultējas gan bērnu nespējā koncentrēties, gan liekajā svarā, gan vājās sociālajās prasmēs. Tomēr vecāki zina - bērniem patīk šīs aktivitātes, un šķiet, ka, tāpat kā visā, arī te galvenais ir atrast līdzsvaru. Galu galā, tieši pateicoties tehnoloģijām, mammas un tēti var atļauties vairāk laika pavadīt mājās, nevis birojā.
Aplikācijas palīdz attīstībā
Telefona un planšetdatoru aplikācijas ir lielisks veids, kā bērni gan iemācās jaunas lietas, gan izklaidējas. Tās attīsta pirkstu sīko muskulatūru, attīsta prasmi pazīt priekšmetus, formas un jēdzienus, izprast sakarības starp skaņām un simboliem, veicina uzmanības noturību un vērīgumu, kā arī trenē atmiņu. Daudzi vecāki tās izmanto, ja kopā ar bērniem ir jāsēž garās rindās vai jādodas garos pārbraucienos. Piemēram, divu puiku mamma Anda stāsta, ka vienīgais glābiņš, dodoties lidojumā ar abiem dēliem, ir planšetdators - citādi puišiem enerģija līst pārpārēm un to nav kur likt divu stundu lidojuma laikā.
Pārbaudi, pirms lieto
Daudzas bezmaksas spēlītes atrodamas arī internetā, tomēr te ir jāatceras, ka reti kura no tām būs domāta bērnu izglītošanai, tāpēc vecākiem ir jāpievērš īpaša uzmanība. Piemēram, Latvijā komersantiem ir atļauts izmantot bērnu spēles, lai viņus piesaistītu kādam produktam (piemēram, kukurūzas pārslu mājaslapā būs aizraujoša spēle ar kukurūzas pārslu galvenajiem varoņiem). Tas tāpēc, ka bērni ietekmē vecāku lēmumus par kādu produktu iegādi, un tādējādi reklāma it kā nevainīgā veidā caur bērniem nonāk pie naudas tērētājiem - vecākiem. Latvijā ir arī pašmāju interneta spēlīšu vietne kidi.lv, kurā bērniem tiek piedāvātas drošas, attīstošas un izglītojošas spēlītes.
Iespēju ir ļoti daudz - atliek vien izvēlēties tās, kuras šķiet visatbilstošākās. Daudzi vecāki atzīst, ka viņu dzīvi dažādas programmas, telefons, dators un planšetdators atvieglo katru dienu. Galvenais - ievērot mērenību un nepazaudēt cilvēcīgo saikni vienam ar otru. Te noderēs disciplīna, ikdienas kopīgā sanākšana vakariņu laikā, pasaku lasīšana pirms miedziņa, pastaigas un kopīgas āra aktivitātes.