Vieglās nav veselīgākas
Pitsburgas Medicīnas universitātes doktore un pētījuma autore Hilarija Tindlere, analizējot smēķētāju paradumus, skaidro - smēķētāji parasti ir pārliecināti, ka vieglākas cigaretes ir mazāk kaitīgas, tādēļ uzskatāmas par pieņemamu alternatīvu, lai smēķēšanu atmestu. Smēķējot cigaretes ar zemāku nikotīna saturu, smēķētājam rodas priekšstats, ka viņš organismam kaitē mazāk, jo šīs ir veselīgākas cigaretes, tās var pīpēt biežāk, jo tās veselību nebendē tik ļoti, cik ierastā marka.
Palīdz stipra motivācija
Pitsburgas universitātes pētījuma dati liecina, ka no 31 tūkstoša smēķētāju 12 tūkstoši jeb 38 procenti, lai atmestu kaitīgo ieradumu, izvēlējās pāriet uz tā saucamajām vieglajām cigaretēm. Ceturtā daļa aptaujāto vieglākas cigaretes izvēlas maigākas garšas dēļ, bet 20% tās pīpē, maldinot sevi, ka vieglās cigaretes ir veselīgākas. Tomēr pētījumi liecina, ka smēķētāji, kuri pāriet uz vieglākas markas cigaretēm, gada laikā smēķēšanu atmest mēģinājuši vairākkārt un tikai retajam tas arī izdodas. Daudz veiksmīgāki ir tie, kuri paliek pie savas ierastās markas cigaretēm un spēcīgas motivācijas atmest.
Citi pētījumi rāda, ka tā sauktās vieglās cigaretes ar zemu darvas saturu patiesībā satur tikpat daudz darvas, nikotīna un citu kaitīgo savienojumu, cik parastās cigaretes. Smēķējot cigaretes ar mazāku nikotīna vai darvas saturu, no šī kaitīgā ieraduma nav iespējams atbrīvoties vieglāk, atgādina ASV pētnieki.