«Konceptuāla vienošanās vēl nav panākta. Izskatot vairākas iespējas, tiks meklēts saimnieciski izdevīgākais un iespējami īsākā laikā īstenojamais risinājums, kas nodrošina kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu. Pēc gala varianta sagatavošanas un tā iesniegšanas lēmuma pieņemšanai valdībā, par to informēsim sabiedrību,» sacīja ministrijas preses pārstāve. Kā vēstīts, Kultūras ministrijā prognozē, ka pārvākšanās process valstij varētu maksāt pat miljonu latu.
Pagaidu jumts Rīgas pilī, arī virs Konventa daļas, ir izbūvēts. Kad tiks sākta pastāvīgā jumta izbūve, pagaidām nav zināms.
Ugunsgrēka seku likvidēšanas darbus un pagaidu jumta izbūve izmaksājusi 220 000 latu, šie izdevumi segti no VNĪ budžeta.
VNĪ ir vērsusies ar priekšlikumu Finanšu ministrijā izveidot Rīgas pils padomi, nodrošinot ilgtermiņā ar Rīgas pils attīstību, rekonstrukciju un restaurāciju saistītus jautājumus.
Ņemot vērā, ka Rīgas pils ugunsgrēkā cietušas kultūrvēsturiskās vērtības un to atjaunošanai pievēršama pastiprināta uzmanība, VNĪ jau 5. jūlijā nolēma izveidot Rīgas pils restaurācijas metodikas padomi, iekļaujot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Rīgas pilsētas būvvaldes, pilnsabiedrības Pils projekts, Latvijas Restauratoru biedrības un Latvijas Amatniecības kameras pārstāvjus.
Padome analizēs, sniegs konsultācijas un izraudzīsies atbilstošākās kultūrvēsturisko elementu atjaunošanas metodes, ziņo LETA.