Lielbritānijas koalīcijas valdība ir paziņojusi savus plānus attiecībā uz nākamo četru gadu budžeta izdevumiem. Mēs veicam steidzamus pasākumus, lai samazinātu valsts parādu un risinātu mantojumā saņemtās fiskālās problēmas. Esam apņēmības pilni saimniekot atbilstoši saviem līdzekļiem un gribam stiprināt Lielbritānijas diplomātiskās saiknes ar pasauli. Ekonomikas atveseļošanās sākas pašu mājās, taču ir jāmeklē arī jaunas iespējas un jauni partneri aiz robežām.
Ekonomisko problēmu mērogs ir milzīgs. Mēs esam mantojuši vienu no lielākajiem budžeta deficītiem Eiropā un G20 valstu vidū. Taču mums ir skaidrs nākotnes redzējums, un mēs esam nolēmuši izdevumus novirzīt prioritārajās jomās - veselības aprūpē, izglītībā, nacionālajā drošībā un infrastruktūras attīstībā. Mēs virzāmies uz taisnīgāku un atbildīgāku sabiedrību. Mēs reformējam sabiedrisko sektoru - veicinām caurskatāmību. Mēs veidojam spēcīgāku ekonomiku, kurā būs jaunas darbvietas, vairāk investīciju un lielākas iespējas privātā sektora izaugsmei. Cik vien iespējams, esam centušies pasargāt tās izdevumu pozīcijas, kas ir būtiskas ekonomikas izaugsmei, un esam veikuši reformas, lai nodrošinātu izdevumu efektivitāti.
Ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi nevar panākt bez stipras valsts finanšu pārvaldes. Tāpēc esam izveidojuši jaunu neatkarīgu iestādi - Budžeta lietu biroju, tādējādi ar izaugsmi un fiskālajām prognozēm saistītus lēmumus tagad pieņem neatkarīga struktūra, kas ir imūna pret politisko konjunktūru. Mēs esam apņēmušies arī likvidēt Apvienotās Karalistes strukturālo deficītu līdz pašreizējā parlamenta sasaukuma pilnvaru beigām, un šo apņemšanos ir atzinīgi novērtējis SVF.
Mūsu izdevumu pārskats ir daļa no ambicioza plāna. Lielbritānijas nākotnes ekonomikas pamatā jābūt investīcijām, taupībai un eksportam. Mēs esam apņēmušies izmantot striktu fiskālās konsolidācijas plānu par atspēriena punktu, lai panāktu uz privāto sektoru balstītu ekonomikas atveseļošanos. Sākot no 2011. gada, mēs pakāpeniski samazināsim uzņēmumu ienākuma nodokli līdz 24%. Mēs samazināsim šā nodokļa likmi, ko piemēro mazai peļņai, līdz 20% un kapitāla pieauguma nodokli. Tāpat mēs samazināsim darba devēju sociālās apdrošināšanas iemaksas, palīdzēsim mazajiem uzņēmumiem, lai atvieglotu kredītu pieejamību, un padarīsim Lielbritāniju par pasaulē vislabvēlīgāko vietu uzņēmējdarbības sākšanai.
Arī recesijas laikā Apvienotā Karaliste joprojām ir sestā lielākā ekonomika. Mūsu darba tirgus ir viens no elastīgākajiem Eiropā. Izcilā finanšu pakalpojumu nozare, zināšanas un globālais skatījums, jaunrades spēja, pasaules līmeņa universitātes un ģeogrāfiskā atrašanās starp Āziju un Ameriku - tas viss apliecina, ka mūsu ekonomika ir atvērta.
Mums ir stabils pamats, uz kura veidot ekonomisko izaugsmi. Ņemot to vērā, mēs vēlamies pavērt arī jaunu komerciālas sadarbības dimensiju attiecībās ar Latviju. Šonedēļ Londonā notiks konference par investīciju iespējām Latvijā. Starp mūsu valstīm jau pastāv veiksmīga sadarbība, un mēs vēlamies to turpināt, lai pavērtu ceļu uz jauniem tirgiem un likvidētu šķēršļus investīciju ieplūšanai. Mēs gribam izveidot un nostiprināt divpusējas sadarbības tīklu, pa kuru kā asinsrites sistēmā cirkulētu tirdzniecības plūsmas, kas nāktu par labu abām valstīm.