Deviņdesmitie gadi nesa jaunu depešistu armiju, kas jau rīkoja speciālas grupas _Depeche Mode_ daiļradei veltītas ballītes un braucienus pie cienītājiem kaimiņvalstīs, un 1998.gadā britu mūziķi pirmoreiz atbrauca arī uz Latviju, lai beidzot tiktos ar faniem bezmaz līdz pirts temperatūrai uzkarsētajos Lielupes tenisa kortos.
Grupas nerimstošo popularitāti šeit apliecina arī fakts, ka Depeche Mode ir viena no trim grupām, kas vienlaikus spējīgas ierindoties satura un auditorijas ziņā ļoti atšķirīgo Radio SWH un Radio Naba topu pirmajās vietās (pārējās divas ir Placebo un Dzelzs vilks). Kopvērtējumā par pagājušo gadu DM jaunākā albuma Sounds of the Universe pirmais singls - dziesma Wrong - Nabā bija pirmajā, bet SWH - otrajā vietā.
Ļoti gaidītā un jau plānotā ceturtā tikšanās reize Latvijā tomēr nepienāca, jo solista Deiva Gahana slimības dēļ tūliņ pēc turnejas sākuma tika atcelti vairāki grupas koncerti Eiropā. Kaut sākotnēji tika prognozēts, ka līdz Latvijas koncertam 25.maijā dziedātājs jau būs atkopies un viss notiks, tika atcelti vēl vairāki koncerti, arī Rīgā. Par pārcelšanu uz vēlāku laiku sapņot arī velti, jo grupas grafiks ir pietiekami noslogots, tāpēc pienācis pēdējais laiks izmantot kādu no iespējām redzēt Depeche Mode šīs turnejas koncertu ārzemēs - 9.janvārī Berlīnē grupa sāk savas līdz šim lielākās turnejas otro daļu, kurā apceļos Eiropu no Anglijas līdz Krievijai.
Kritiķu un grupas fanu domas par jauno albumu nav vienprātīgas - daļai šķiet, ka Sounds of the Universe ir kārtējā savas pagātnes daiļrades atražošana un albumā labākajā gadījumā ir pāris hitu, citiem turpretī šķiet, ka grupa Depeche Mode skan tā, kā vēl nekad nav skanējusi. Kā vairākkārt ziņots jau iepriekš, šoreiz grupai bijis daudz vairāk dziesmu, ko atlasīt albumam, jo galvenais dziesmu autors Mārtins Gors pievērsies veselīgākam dzīvesveidam un krietni uzlabojušās arī viņa darbaspējas. Depeche Mode koncertšovu pamatā ir Deiva Gahana skatuves līdera agresīvais šarms, Mārtina Gora dziesmu autora talants un jutekliskie vokāli piedziedājumos, trešā dalībnieka Endija Flečera mūžīgā klātesamība un enerģiskie rokas mājieni, kaut mēs nekad īsti nezinām, ko viņš dara aiz sava sintezatora, un, protams, vienmēr krāšņā scenogrāfija, kurai roku pielicis ilggadējais grupas tēla veidotājs Antons Korbijns. Pirmajā turnejas koncertā 50 000 skatītāju priekšā Ramatganas stadionā Telavivā biļetes pie ieejas spekulanti tirgojuši pat par trīskāršu cenu, un bez jaunajām dziesmām šajā turnejā, protams, skan arī vecās - akcents likts uz albumiem Black Celebration, Violator un Songs of Faith and Devotion, kas ir fanu īpaši iecienīti.