Concord ir sava veida arfa - kvēlojošas stieples jeb stīgas, kas «dzied», pateicoties tajās ievadītajai maiņstrāvai. Raksta autors spalgajā dūkoņā saklausīja līdzības ar Arvo Pertu - Johansons apmierināti apstiprināja, ka nav gluži nošauts garām mērķim - ideja esot iedzīvināt baroka mūziku. RIXC Mediju telpā 11. novembra krastmalā 35 uzstādītās instalācijas apskate ir pagarināta līdz 10. jūlijam.
Arī tie, kas bija aizgājuši uz izstādes atklāšanu, visdrīzāk instalāciju nespēja novērtēt tās lakoniskajā skaistumā. Lai to saprastu, telpā jāuzturas vismaz 10 minūtes. Concord ir piemēroti kontrastējošs darbs acis žilbinošajai vasarai.
Ieejot piķa melnajā un vēsajā telpā, vispirms der apsēsties, lai pieradinātu acis pie tumsas un ausis pie skaņas. Ļaut neskaidrajam priekšstatam konsolidēties skaidrā uztverē, un tad var sākt staigāt pa telpu, izbaudot skaņas un attēla sinerģiju. Reizēm tā ir ļoti diskrēta, citkārt spilgtāka - jo īsākas frekvences, jo spējāk kvēlo un jo spalgāk skan kāda no septiņām stīgām.
Concord ir pie griestiem piekarināta elektromagnētiska stīgu instalācija. Tā veidošanu iedvesmojuši antīkās pasaules un mūsdienu priekšstati par pasaules kārtību. Stīgu spriegojums un atbilstošie skaņu augstumi veido noteiktu muzikālu rindu, kuras rezultāts ir harmonisks akords. Stīgas pašas neskanētu tik labi, un tās ir novilktas gar četrkantainām metāla stabulēm - četrkantainai stabulei, pretēji apaļai, ir vairāki diametri un līdz ar to plašāks skaņu diapazons
Savā efektīgajā askētismā Concord ir klasisks skaņu mākslas darbs, kā arī turpina Johansona spēles ar tumsu un skaņu, taču tas ir līdz šim neredzēts risinājums.
Garākā stīga ir septiņus metrus gara, darba cikls - nedaudz vairāk par 24 minūtēm. «Es dažādas frekvences maiņstrāvas laižu uz attiecīgām stīgām. Tā ir spēcīga strāva, īsākās frekvences rada lielāku kvēlošanu. Elektriskā enerģija pāriet siltumenerģijā, lai uzkarsētu stīgas un turētu sarkankvēlē. Tam aiziet ļoti daudz enerģijas. Atklāšanā korķus izsita,» stāsta V. Johansons.