«Es visu mūžu esmu bijis pret nāvessodu, jo man likās, ka nāvessods cilvēka psihei, dvēselei īpaši neko neizmaina, bet es domāju, ka par to vispār ir jāsāk runāt,» teica P. Kļava. Dienas aptaujātie tiesību eksperti gan atzīst, ka runāt par šo tēmu var, bet jēgas no tā īsti nebūtu. «Latvija ir pievienojusies starptautiskiem dokumentiem, kas vienkārši izslēdz iespēju, ka Latvijā varētu piespriest nāvessodu, tāpēc šobrīd tā var būt tikai diskusija. Protams, būtu ļoti populāri izteikt tādu viedokli, bet reāli tas nebūs īstenojams,» skaidroja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.
Krimināltiesību eksperts Andrejs Judins ir daudz kritiskāks pret šādu diskusiju: «Pie reizes var apspriest arī dzimtbūšanas atjaunošanu. Tas vienkārši nav nopietni! Mēs nevaram atjaunot [nāvessodu], jo mums ir saistības,» kategoriski uzsver A. Judins.
Bijušais kriminālpolicijas priekšnieks Aloizs Visvaldis Blonskis norādīja, ka, viņaprāt, nāvessods būtu piemērojams atsevišķos gadījumos. «Tas ir jautājums, ko skata sabiedrība pasaulē, tas jau nav tikai Latvijā vai Eiropā. Mans personiskais redzējums ir tāds, ka nāvessodu tomēr vajadzēja atstāt un lietot izņēmuma gadījumos. To nevajadzētu lietot politiskās prāvās vai, teiksim, tā kā agrāk padomju laikos, kad par zādzībām šāva, bet ir atsevišķi noziegumi, par kuriem nāvessods būtu paredzams. Viens no tādiem būtu arī tā saucamā pedofilija. Acīmredzot mums sabiedrībā nebūtu vajadzīgi tādi cilvēki, kuri, pie pilna prāta būdami, var izvarot nevarīgu bērnu,» prātoja A. Blonskis.
Viņš uzsvēra, ka ir arī citas metodes, kā tikt galā ar pedofiliem, piemēram, mūža ieslodzījums. «Mums būtu viņi jābaro, bet daudz tādu nav. Gan jau, ja mēs paši nenomirsim, viņus izbarosim,» viņš teica. Latvijā nāvessods nav piemērojams par miera laikā izdarītiem noziegumiem, to paredz Krimināllikuma 37. pants ar grozījumiem, kuri stājās spēkā 2000. gada 15. jūnijā.
Attiecībā uz mazās meitenītes izvarošanas lietu policijas pārstāvis Toms Sadovskis stāstīja, ka policija šobrīd ļoti aktīvi strādā pie izmeklēšanas un centīsies panākt, lai tiesa, kura iepriekš atteicās vienam no aizdomās turētajiem piemērot apcietinājumu, savas domas tomēr mainītu.