Kārtību, kā vecāku aprūpē esošu bērnu var nodot citas personas aprūpē un kā jāveic bērna aprūpes uzraudzība, Latvijā nosaka Bērnu tiesību aizsardzības likums. Pirms vecāki dodas prom no Latvijas darbā, zinot, ka uzturēsies ārzemēs ilgāk par trim mēnešiem, ir jāsaņem bāriņtiesas atzinums. Ja vecāki uzturēsies prombūtnē īsāku laiku, regulējums nav jāpiemēro. Kad vecāki saņem bāriņtiesas atzinumu, ka nodošana nekaitē bērna interesēm, vecākiem jāsastāda pilnvara, kurā noteikts, kā bērna intereses varēs pārstāvēt cita persona.
Likums paredz, ka tās pašvaldības bāriņtiesai, kurā atrodas bērns, ir tiesības pieprasīt ziņas par aprūpētāja dzīves apstākļiem, pieskaitāmību, sodāmību no tās pašvaldības bāriņtiesas, kurā uzturas aprūpētājs.
Tiem vecākiem, kuri dodas strādāt uz ārzemēm un ir nokārtojuši ar bāriņtiesu pilnvaras, jābūt gataviem, ka bāriņtiesas pārstāvji var ierasties viņu mājās uz pārbaudi. Šādas valsts pārstāvju vizītes likumību paredz likums, un pārbaude tiek veikta, lai noskaidrotu, cik pamatota un nepieciešama ir bērna nodošana citas personas aprūpē.
Bāriņtiesai arī ir jānoskaidro, uz cik ilgu laiku vecāki dodas prom. Likums paredz, ka šis laika periods nedrīkst būt ilgāks par vienu gadu. Gadījumā, ja vecāki šo laika limitu pārsniedz un ar bērnu sazinās tikai elektroniski, bet netiekas, neaudzina ar savu klātbūtni, bāriņtiesai ir visas likumīgās tiesības lemt par bērna aprūpes tiesību atņemšanu vecākiem un bērna ārpusģimenes aprūpi.
Daudzi vecāki, kuri apzinās, ka Latvijā darbu nevarēs atrast arī pēc gada, un kuri ir labi iestrādājušies ārzemēs, izvērtē iespējas bērnu pēc neilga laika ņemt līdzi. Prakse pierāda, ka tādējādi visa ģimene aizbrauc no Latvijas.