Savukārt Diena no savas puses piedāvāja gan uzzināt, kas ir planšetdators, gan veda līdzi profesoru Anatoliju Danilānu, un, kā jau ierasts, viens no brokastu dalībniekiem tika arī pie Eiropas Ceļojumu centra dāvātā ceļojuma. Šoreiz uz Ungāriju.
Kopumā uz brokastīm bija pulcējušies vairāk nekā 40 senioru, lielā vairākumā šoreiz bija dāmas. «Vecums nav beigu sākums, bet gan realizācijas laiks. Vajadzīga vien griba,» tā, pasākumu atklājot, norādīja Cesvaines novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Rozenbergs un izteica lielu pateicību visiem novada kolektīviem un pulciņiem, kuros aktīvi piedalās seniori.
«Turiet veselu savu zarnu traktu!» vēlāk jau uzstājoties iesaucas profesors gastroenteroloģijā, Rīgas Stradiņa universitātes profesors un ārsts Anatolijs Danilāns. Ar pētījumu kopsavilkumiem viņš rāda, kā atšķiras miršanas statistika cilvēkiem ar normālu un pārmainītu zarnu mikrofloru. Īpašu vērību savā lekcijā profesors pievērš arī osteokalcīnam. Tā esot pārsteidzoša viela, kas rodas kaulos, veicot kustības, - tā pretojas cukura diabētam, ārstējot aknas, novērš asinsvadu sklerozes, ļaundabīgu audzēju rašanās risku. Viņš arī atklāja, ka stāsti par lielāku cilvēku aktivitāti laukos esot mīts. «Ir jākustas vairāk. Nav obligāti jāstaipās, bet vienkārši ikdienišķi jākustas - jāsoļo, jāstaigā,» viņš saka, pievēršoties arī vitamīniem. Izrādās, nebūt ne visi ir derīgi mūsu veselībai. Piemēram, D vitamīns varot pagarināt mūžu par pieciem gadiem, un vislabāk to uzņemt tieši no saules. Šeit gan profesors jautā: «Vai nav tā, ka ārsti jūs ir sabiedējuši ar saulesdūrieniem, ādas vēžiem un tamlīdzīgi?» Seniori piekrītoši māj ar galvu. Taču A. Danilāns mierina - saulē esot jāiet, un pat dūmakainās dienās saules ultravioletais starojums izlaužoties cauri mākoņiem. «Ko dara C vitamīns?» retoriski jautā profesors. «Drusku patērē jūsu naudas maku.» Viņš uzsver - ja vien ārsts nav ieteicis lietot vitamīnus līdztekus zālēm konkrētu slimību ārstēšanai, ar hroniskām slimībām nesirgstošam cilvēkam pavasarī un rudenī doties uz aptieku nav nekādas vajadzības. Beidzot lekciju, profesors iesaka senioriem asināt prātu, kustēties un par savu veselību domāt pašiem.
Dienas mediju galvenais redaktors Guntis Bojārs savukārt sanākušos seniorus iepazīstina ar planšetdatoru. «Tas ir tāds kā televizoriņš,» G. Bojārs smejoties iesāk un rāda senioriem jaunāko datortehnoloģiju sasniegumu. Izmēros tas nav lielāks par grāmatu, bet iespēju ziņā var piedāvāt teju to pašu, ko parasts dators. Senioriem tā šķiet interesanta pieredze - datoru lieto ne viens vien, taču šādu ierīci savām rokām visi pēta pirmoreiz. Kāda kundze arī noprasa, vai tajā var skatīties viņas mīļoto seriālu UgunsGrēks, un izrādās, ka var gan.
Visbeidzot uz skatuves tiek aicināta Dzintra Eglīte, Eiropas Ceļojumu centra direktore, kura gan izstāsta, ar ko īpaši un ērti ir tieši senioru ceļojumi, gan sarīko viktorīnu, kurš ko zina par Ungāriju. Zinošā un laimīgā šajās Senioru brokastīs izrādās gulbeniete Mirdza Kušķe, kura laikrakstu Diena abonējot no pirmās tā iznākšanas dienas, un viņas iecienītākais autors esot Māris Zanders.