Dienas grāmata, 2011
Šī ir trešā grāmata Elvitas Rukas un Aijas Bley kopīgi veidotajā piedzīvojumu stāstu ciklā 15 jukušas avis par bijušajām padomijas republikām. Avis kļūst lielākas, ar vairāk bildēm un arvien interesantākas - šoreiz autores ceļo uz Pamiru. Kalnos viss ir citādi, mūsu, līdzenumu ļaužu, acīm skatoties. Tieši Tadžikistānā viņas sastopas ar mums neiedomājamu viesmīlības formu...
Andris Kadeģis. Izrakteņi. Atmiņas un liecības. XX gadsimts
Dienas grāmata, 2011
Publicista Andra Kadeģa darbs Izrakteņi. Atmiņas un liecības. XX gadsimts ir viena no neparastākajām memuāru grāmatām, kura uzrakstīta latviešu valodā. Atmiņu tēli, izraksti no dienasgrāmatas, kas vietām pārtop prozā, ceļojumu piezīmēs, pat spiegu romānā. «Kasiere ar noliektu galvu klusītiņām saka: «Es nezinu, kas jūs esat, bet jums seko!»» - tas par 1959. gada rudeni, pērkot biļeti toreizējā Drāmas teātra kasē.
Anda Rožukalne. Kas? Kur? Kāda? Mūsdienu mediju auditorija
Turība, 2011
Grāmatas autore, docente un Komunikācijas studiju katedras vadītāja RSU Komunikāciju fakultātē Anda Rožukalne uzskata, ka masu mediji ir aizraujoši un šis ir piemērots laiks, lai pievērstu uzmanību mediju auditorijai - vienīgai, kuras dēļ vērts strādāt mediju jomā. Auditorijas neparedzamā uzvedība piepilda mediju un reklāmas biznesu ar jaunatklājumiem un radošām veiksmēm, tiešā auditorija rada mediju elkus un šarmanti aizmirst reiz dievinātās zvaigznes.
Sinika un Tīna Nopolas. Salmenīte un Čībiņa. Dzīve un darbi 1-2
Liels un mazs, 2011
Somu rakstnieces māsas Sinika (1953) un Tīna (1955) Nopolas grāmatu sēriju Salmenīte un Čībiņa sarakstījušas divatā. Vecākā māsiņa Salmenīte ir diezgan rātns bērns, toties Čībiņa - visu delverību ierosinātāja. Aizmukušas pasaulē, māsiņas izciemojas pie jautrajām večiņām, iepazīstas ar ciema visslavenāko zēnu un visresnāko policistu, nokļūst bārā! Atgriežoties mājās, izrādās, ka drīz ģimenē parādīsies arī bēbis... Tulkojusi Maima Grīnberga.
Imants Ziedonis. Epifānijas
Jumava, 2011
Izdevumā iekļautas visas līdz šim publicētās Imanta Ziedoņa epifānijas. «Epifānijas ir vēl literatūras vēsturē maz minēts žanrs, tie ir impulsi, mazi uzliesmojumi, kuru gaismā daži brīži dzīvē izgaismojas sevišķi spilgti. Reizēm šie impulsi var likties pretrunīgi, reizēm, kā jau impulsi, tie tādi arī ir, bet visu grāmatu impulsu kopgājiens ir no piedzimšanas līdz jaunai piedzimšanai,» tā autors.