Dienas grāmata, 2011
Gruzīnu izcelsmes vācu rakstnieks Levans Beridze romānu Fora, kurš vienlaikus iznāk gan vācu, gan latviešu valodā, ir veltījis savam tēvam un viņa paaudzei - Tbilisi XX gs. 60. gadu inteliģencei. Pie rāmas Rietumu dzīves pieradušais romāna varonis dodas uz 90. gadu pārmaiņu plosīto Gruziju, lai vāktu materiālu šķietami neiespējamam ceļvedim. Viņam jāuzmeklē īpašie cilvēki, kuros vēl atrodama Tbilisi - pilsēta, kuras reāli vairs nav. Tulkojusi Māra Poļakova.
Vera Brunere. Gatves deja
Jumava, 2011
Grāmata Gatves deja stāsta par ķīmijas zinātņu doktores, vairāku mācību grāmatu autores Veras Bruneres pirmo dzīves posmu līdz 1975. gadam. Ļoti personīgos un pārsteidzoši atklātos stāstos lasītājam tiek dota iespēja satikt un iepazīt cilvēkus, kuri veidojuši autores personību un dzīves gaitu, kā arī ieraudzīt Latviju un Rīgu laikmetu griežos.
Imanuels Kants. Tīrā prāta kritika
Zinātne, 2011
XIX gadsimta vācu filozofs Artūrs Šopenhauers Imanuela Kanta darbu Tīrā prāta kritika raksturo kā «svarīgāko grāmatu, kas jebkad Eiropā tikusi uzrakstīta». 1781. gadā Rīgā šo Kēnigsbergas filozofa I. Kanta darbu publicēja J. F. Hartknoha izdevniecība. 1931. gadā A. Rolava tulkojumā to izdeva arī latviski, bet nu pēc 80 gadiem klajā laists jauns tulkojums, ko veicis LU profesors Rihards Kūlis.
Vilnis Baumanis. Pārbaudījums
Laikagrāmata, 2011
Trimdinieka, kādreizējā franču valodas skolotāja un pēc tam ASV valsts raidītāja Amerikas balss latviešu nodaļas radiožurnālista Viļņa Baumaņa romāns Pārbaudījums ataino mazliet savdabīgu 50. gadu Amerikas latviešu sabiedrību: reizē nacionāli aktīvu un pasīvu, ticīgu un neticīgu. Lasāmviela, ko var baudīt gan kādreizējie trimdinieki, gan ikviens, kuram tuvi pasaulē kliedēto latviešu likteņi.
Jānis Kalnačs. Rīgas dendijs un autsaiders. Kārlis Padegs
Neputns, 2011
Dr. art. Jāņa Kalnača monogrāfija Rīgas dendijs un autsaiders. Kārlis Padegs ir aizraujošs un informatīvi izsmeļošs vēstījums par XX gs. 30. gadu Rīgas stilīgākā un izaicinošākā mākslinieka Kārļa Padega dzīvi un darbiem. Līdzās detalizētam dzīvesstāstam apskatītas tādas tēmas kā K. Padega darbu kolekcijas veidošanās LNMM, viņa zudušie darbi un darbi privātkolekcijās, grāmatu grafika, K. Padega fotoportreti, Padega māksla sava laika Latvijas un Eiropas mākslas kontekstā u. c. Ieskats nepublicētajās Margaritas Kovaļevskas dienasgrāmatās, Ernas Geistautes atmiņās.