2011. gada jūnijā Sīrijas valdība saka, ka 120 drošības dienestu darbiniekus ir nogalinājušas bruņotas grupas ziemeļrietumu pilsētā Jisr al Shughour. Tūkstošiem cilvēku bēg uz Turciju.
2011. gada augustā Baraks Obama, Nikolā Sarkozī, Deivids Kamerons un Angela Merkele pieprasa Bašāra al Asada atkāpšanos.
2011. gada oktobrī Krievija un Ķīna uzliek veto ANO Drošības padomes rezolūcijai par Sīriju.
2012. gada janvārī ANO atzina, ka vairs nespēj izsekot, cik Sīrijā ir bojāgājušo, kas tobrīd pārsniedz jau 5400 cilvēku.
2012. gada februārī Sīrijas prezidenta Asada sieva pirmoreiz kopš protestu sākuma izsaka atbalstu vīram: «Prezidents ir Sīrijas, nevis kāda sīriešu grupējuma prezidents, un pirmā lēdija atbalsta viņu šajā lomā.»
2012. gada martā Sīrijas partija Baath pauž, ka Sīrija ir kļuvusi par «globālas sazvērestības» upuri. Partija aicināja vienoties ap prezidentu Bašāru al Asadu, lai pārvarētu «nopietnos izaicinājumus», ar ko sastapusies valsts.
2012. gada maijā atbildību par Damaskā notikušajiem sprādzieniem, kuros tika nogalināti 55 cilvēki, uzņēmies islāmistu grupējums Al Nusra. Grupējums uzņēmies atbildību arī par trim iepriekš notikušajiem uzbrukumiem, un tā ir atbilde uz Bašāram al Asadam lojālo spēku uzbrukumiem.
2012. gada jūlijā bijušais Sīrijas vēstnieks Irākā Navafs Faress BBC brīdināja, ka Bašārs al Asads varētu lietot ķīmiskos ieročus.
2012. gada 28. jūlijā interneta lietotāji pieķer Austrijas laikrastu Die Kronen Zeitung grafiskās programmas Photoshop izmantošanā reportāžā par karu Sīrijā. Laikraksta 28. jūlija numurā tika publicēts kādas sīriešu ģimenes foto uz izpostītās Alepo pilsētas fona: vīrietis ar bērnu uz rokām un sieviete hidžabā. Secināts, ka viņi iet pa parastu ielu.
2012. gada 4. augustā Damaskā tiek nolaupīti 48 irāņi. Informācija par to, kas viņi ir, atšķiras: iespējams, svētceļnieki vai augstas amatpersonas organizācijā Irānas revolūcijas sargi.
2012. gada 20. augustā The Sunday Times vēstī - Sīrijas opozīcijas pārstāvis atzinis, ka Lielbritānijas izlūkdienesti palīdzējuši Sīrijas nemierniekiem Alepo pilsētā. Izlūkošanas datus, kurus britu militārpersonas iegūst, izmantojot savas bāzes Kiprā, Lielbritānija nodod arī Turcijai un ASV. Turcija savukārt apgādā ar informāciju nemiernieku Brīvās Sīrijas armiju.
2012. gada 21. augustā Sīrijas premjerministra vietnieks Kadri Džamils otrdien pieļāva iespēju, ka prezidents Bašārs al Asads (attēlā) varētu atkāpties no amata.
2012. gada 27. augustā Sīrijas opozīcijas aktīvisti ziņo, ka izstrādājuši politiskās vadlīnijas valsts attīstībai pēc al Asada iespējamās krišanas Diena pēc... Atbalstot demokrātisku pāreju Sīrijā. Savukārt dienu iepriekš al Asads solīja, ka Sīrijas tauta sakaus «ārzemju sazvērestību», paužot, ka ārvalstu varas vēlas panākt, lai sazvērestība izdotos ne tikai Sīrijā, bet plašākā reģionā.