Aigars Freimanis
Sociologs
Saskaņas centra uzvara ir skaidrojama ar to, ka partijai ir lojāls elektorāts, Pilsoniskās savienības augstais rezultāts ir saistīs ar to, ka vēlēšanu laikā notika mēru cīņa un šajā konkurencē Ģirts Valdis Kristovskis palika kā latviešu līderis. Tautas partijas, TB/LNNK, LSDSP neiekļūšana nākamajā sasaukumā saistāma gan ar sabiedrības protestu pret varas partijām, gan niansēm. Tautas partiju izsūca Šlesers, izsūca visu, ko varēja izsūkt. TB/LNNK gadījumā notika dabiskā sadale, proti, vēlētāji devās pie Pilsoniskās savienības. Savukārt LSDSP es vispār kampaņā nepamanīju, viņiem nebija piedāvājuma.
Vita Tērauda
Providus vadītāja
Tas ir patīkams pārsteigums, ka Rīgas domē ir iekļuvuvis tik maz partiju, kas izslēgs sadrumstalotību. Visas četras partijas vienā koalīcijā, tas gan nav risinājums, jo - ja visi strādā kopā, nav opozīcijas, kas jau ir neveselīgi demokrātijai. Kopumā vēlēšanu rezultāts daļēji ir valdošo partiju novērtējums. LPP/LC panāca rezultātu ar apjomīgu reklāmas kampaņu, turklāt pārējiem nebija tik spilgta mēra amata kandidāta kā Šlesers. Spēcīga alternatīva bija tikai Kristovskis.
Gints Grūbe
Politologs
Rīgas rezultāti iezīmē iespējamo nākamā gada Saeimas vēlēšanu rezultātu. Tautas partijai pašlaik jāizvērtē tās pastāvēšanas jēga, jāizvērtē līdzšinējā politika, arī tēvzemiešiem jāmaina retorika, jo nacionālie jautājumi vairs nav aktuāli. Iespējama zināma pārgrupēšanās, tikai jautājums, vai tie politiskie spēki, kuriem ir izredzes tikt pārvēlētiem, būs atvērti pārbēdzējiem.
Gundega Repše
Rakstniece
Pie varas esošajām partijām ir sadots pa seju, tā ir atmaksa par varas partiju līdzšinējo darbību. Zaudējot spēka pozīcijas, masas no «varoņiem» ir novērsušās - to var teikt gan par Tautas partiju, gan tēvzemiešiem. Tā sauktās latviešu partijas ir arī samaksājušas par sašķeltību, tām jābūt vienotākām.