Janukovičs. «Citu noteikumu gadījumā mums apvienošanās nav pieņemama.» Viņš sacīja, ka Kijeva varētu atdot daļēju kontroli pār _Naftogaz_ apmaiņā pret Krievijas un Eiropas investīcijām, lai modernizētu Ukrainas gāzes tranzīta sistēmu. «Šādi investori varētu saņemt daļu no uzņēmuma. Bet pilnīgā Krievijas kontrolē, nē, tie ir tukši vārdi,» domā Ukrainas līderis.
Janukovičs pauž skepsi
Sarkozī solījis pamest eirozonu
Lai panāktu, ka Vācija iesaistās parādu nastas māktās Grieķijas palīdzības fondā, Francijas prezidents Nikolā Sarkozī maija sākumā notikušajā Eiropas Savienības (ES) līderu samitā piedraudējis, ka viņa vadītā valsts varētu izstāties no eirozonas. ES lielākā tautsaimniecība - Vācija -bija visskeptiskāk noskaņota pret palīdzības fondu Grieķijai, taču N. Sarkozī paziņojis, ka «visiem jāsniedz ieguldījums, visiem atbilstoši iespējām ir jāpalīdz Grieķijai, citādi Francija pārskatīs savu dalību eirozonā».
Turkmēņi veidos otro partiju
Turkmenistānas prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs piektdien izdeva rīkojumu nodibināt jaunu politisko partiju, tādējādi cenšoties spodrināt valsts tēlu ārvalstu investoru acīs. «Es uzskatu, ka ir nobriedusi situācija daudzpartiju sistēmas nodibināšanai Turkmenistānā,» paziņoja G. Berdimuhamedovs. Prezidents uzskata, ka jaunajai partijai jābūt agrāri orientētai. Ja iecere īstenosies, iezīmēsies būtiskas pārmaiņas ilgstoši izolētajā un autoritatīvajā valstī, kas paudusi vēlēšanos piesaistīt ārvalstu investīcijas.
Sešus mēnešus spriež par laiku
Briti, kuri zināmi kā kvēli laikapstākļu apspriedēji, vidēji sešus mēnešus savas dzīves pavada sarunās par gaidāmo laiku, liecina piektdien publiskotais pētījums. Minējumi par gaidāmo laiku nereti ir pirmais sarunu temats gan svešinieku, gan paziņu starpā, atzinuši 58% britu. Katrs brits gadā vidēji 49 stundas velta sarunām par laikapstākļiem.
(BNS, LETA, Reuters)