Nevarot atļauties ne maksāt augušās benzīna cenas (tagad 1,7 līdz 2 eiro jeb Ls 1,19 līdz Ls 1,4), ne arī remontēt mašīnu, ja būtu nepieciešams. Vairākumam valsts sektorā strādājošajiem, arī E. Paspati, samazināta 13. un 14. alga - iepriekš ik gadu uz Lieldienām saņēma pusi no algas, bet uz Ziemassvētkiem - pilnu algu. Tās tagad ir vairs tikai ap 200 eiro (Ls 140). Nav arī vairs nekādu regulāro piemaksu, kādas bijušas iepriekš. Ministrijās jāstrādā piecas dienas no pulksten 7.30 līdz 15, un algas apjoms atkarīgs no darba stāža, no tā, vai ir bērni, vai ir precējies.
E. Paspati atzīst, ka pirms algas samazinājuma varēja iztikt labi: «Tā tiešām bija ļoti laba alga.» Ierēdņi esot arī protestējuši, streikojot pret samazinājumu. Arhitekte norāda - uz pusi mazinoties algai, izdevumi nav sarukuši, bet gan auguši. Gana daudz naudas aizejot 130 kvadrātmetru lielā dzīvokļa nekustamā īpašuma nodokļa nomaksai.
«Protams, daudz ko nevaru atļauties pirkt, tagad skaitu katru monētu, lai mēneša beigās būtu pa nullēm,» saka E. Paspati. Ar vīru iepriekš viņa vasarā mēdza doties 15 dienu ilgā atvaļinājumā uz grieķu salām, tagad to nevarot plānot. «Mums ir tik brīnišķīga valsts, ka nekur nav jābrauc. Mums patīk tikties ar draugiem, ilgi apspriest lietas, kopā priecāties. Kopā ir mūsu spēks, kas palīdz nenoiet lejā līdz ar krīzi,» saka E. Paspati. Grieķiem arī ir spēcīgas ģimeņu saites, vecāki bērniem ļoti palīdz. E. Paspati palīdz savai 24 gadus vecajai meitai, kura ir studente, savukārt pati reizēm lūdzot palīdzību savai mātei. Abiem vecākajiem dēliem jau ir sava dzīve.
E. Paspati, šķiet, nav no cilvēkiem, kuri gatavi pilnībā paļauties uz valsts nodrošinājumu. Viņa studē psiholoģiju un cer, ka pensijas gados, iespējams, pati varēs pieņemt klientus. Viņa arī raksta un ilustrē bērnu grāmatas. Bērnu atzinību izpelnījusies viņas grāmata par rozes pumpuru, kurš nevērās vaļā, līdz to beigās atvēra bites draudzība. «Man bija tāds prieks, kad mani aicināja uz skolām lasīt grāmatu. Pēc tam bērni skrien klāt un ķeras apkārt,» pasmaida E. Paspati. Tuvākajos pāris gados gan izdevējs neko nesolot publicēt, jo daudzi grieķi nevar atļauties pirkt grāmatas. Arī pērn no savu piecu grāmatu pārdošanas E. Paspati saņēmusi vien 130 eiro (Ls 91).