Viltotais saraksts
D.de Vilpēnam izvirzītas apsūdzības par līdzdalību nepatiesu apvainojumu izteikšanā, līdzdalību krāpniecībā un zagta īpašuma pieņemšanā. Notiesājoša sprieduma gadījumā viņam draud piecu gadu cietumsods un soda nauda 45 tūkstoši eiro (31,5 tūkstoši latu). Lietas izskatīšana notiek Parīzes Tiesu pilī, vietā, kur 1793.gadā Francijas karalienei Marijai Antuanetei tika piespriests nāvessods. Apsūdzēto statuss piemērots vēl četrām personām.
Lietas centrā ir saraksts (vēlāk tika pierādīts, ka tas ir viltots), kurā bija atrodami to cilvēku vārdi, kuriem ir konts Luksemburgas bankā Clearstream. Šajos kontos it kā turēta kukuļu nauda par franču fregašu pārdošanu Taivānai. Sarakstā bija atrodami vairāk nekā simt Francijas augstākā līmeņa politiķu un amatpersonu vārdu, arī tolaik iekšlietu ministra amatu ieņēmušā N.Sarkozī vārds.
2006.gadā bijušais Eiropas aerokosmiskās firmas EADS viceprezidents Žans Luī Žergirēns paziņoja, ka sarakstu policijai nodevis viņš, un apgalvoja, ka rīkojies D.de Vilpēna un tābrīža Francijas prezidenta Žaka Širaka uzdevumā, raksta The Times. D.de Vilpēns apsūdzības noraidījis.
Iespējamā atriebe
Francijā par klasiku ir kļuvušas D.de Vilpēna un N.Sarkozī savstarpējās ķildas, kuras sevišķi izpaudās, strādājot vienā valdībā Ž.Širaka prezidentūras laikā. Tieši D.de Vilpēns bija Ž.Širaka favorīts uz viņa pēcteča vietu.
D.de Vilpēns uzskata, ka N.Sarkozī izmanto šo lietu, lai atriebtos. Tādēļ viņa advokāti aicinājuši tiesnešus izslēgt N.Sarkozī no šī procesa prasītāju saraksta, uzskatot, ka viņš kā valsts augstākā amatpersona varētu ietekmēt lietas gaitu. Visticamāk, šī prasība tiks noraidīta, tomēr D.de Vilpēns ir guvis nelielu uzvaru, jo līdz šim neviens amatā esošs Francijas prezidents nav bijis iesaistīts tiesu darbos, tādēļ bijušais premjers sevi var pozicionēt kā N.Sarkozī atriebes upuri. «Ļaut dusmām un naidam sevi vadīt nozīmē iekļūt strupceļā,» uzskata D.de Vilpēns. «Es zinu, ka viņam (N.Sarkozī) ir spējas visu sabojāt.»
2005.gadā, uzzinot, ka viņa vārds ir skandalozajā sarakstā, N.Sarkozī paziņoja, ka «uz miesnieka āķa uzkārs personu, kas to izdarīja». Pašlaik viņa izteicieni ir kļuvuši maigāki, tomēr prezidents vēlas, lai uzvarētu taisnība. «Vienmēr esmu teicis, ka vēlos zināt, kurš un kādēļ ievietoja manu vārdu sarakstā,» septembra sākumā sacījis N.Sarkozī. «Ir labākais laiks, lai mēs tiktu vaļā no visas šīs politiskās manevrēšanas reizi par visām reizēm.»