«Savienotajām Valstīm pēc [prezidenta] vēlēšanām vajadzētu uzņemties līderes lomu Tuvo Austrumu miera panākšanā, jo to rokās ir svarīgas sviras, ar ko var ietekmēt Izraēlu. Nevienai citai valstij tādu nav,» V. Heigs sacīja intervijā BBC. «Mēs, iespējams, tuvojamies pēdējai iespējai atrisināt Izraēlas un palestīniešu konfliktu.»
Londona iepriekš ir mudinājusi ASV sniegt lielāku ieguldījumu centienos atrisināt Sīrijas krīzi.
Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmūds Abāss svētdien paziņoja, ka 29. novembrī vērsīsies ANO ar lūgumu palielināt palestīniešu statusu ANO. «Mēs dodamies uz ANO pilnīgā pārliecībā par savu rīcību. Mēs iegūsim savas tiesības, jo jūs esat ar mums,» sacīja M. Abāss, uzrunājot cilvēkus Rietumkrasta pilsētā Rāmallā. «Mēs lūdzam taisnīgu mieru, kam piekrīt starptautiskā sabiedrība, kas mums piešķirs savu valsti ar Austrumjeruzalemi kā tās galvaspilsētu. Bez tā cerību nav vispār.»
Palestīniešu līderis arī apgalvoja, ka palestīniešu centienus paaugstināt savu statusu ANO atbalsta daudzas ANO dalībvalstis, gan neminot, kuras: «Mēs esam ceļā uz ANO, un ir daudzas valstis, kas mūs atbalsta, kas atbalsta mieru un taisnīgumu.»
Lai sasniegtu savu ilgi kāroto mērķi, palestīniešiem ir nepieciešams savākt vairākuma ANO dalībvalstu atbalstu balsojumā Ģenerālajā asamblejā. Bet tas netieši nozīmētu Palestīnas valsts, ko veidotu Rietumkrasts, Gazas josla un Austrumjeruzaleme, atzīšanu, pret ko iestājas Izraēla un ASV.
Abas sabiedrotās vairākkārt ir aicinājušas palestīniešus atsākt Tuvo Austrumu miera procesu, kas ir iesaldēts kopš 2010. gada, kad palestīnieši aizgāja no sarunu galda, jo Izraēla neievēroja viņu prasību pārtraukt jaunu ebreju apmetņu būvniecību okupētajās teritorijās Rietumkrastā, ko palestīnieši vēlas kā daļu no savas nākotnes valsts.