«Treneris (Andis Austrups) mani pārliecināja, ka viss norit pēc plāna. Principā tā arī bija. Šīs bija manas pirmās sacensības, kurās visās disciplīnās izdevās labs rezultāts.» Iepriekšējais Latvijas junioru rekords piederēja pašreizējai valsts rekordistei Aigai Grabustei - 6019 punktu. Nīderlandes sportiste Dafne Šipersa izcīnīja zeltu (6153), vāciete Sāra Gambeta - bronzu (6108).
Pirms pēdējās disciplīnas 800 metru skrējiena Ikauniece ceturtajā vietā esošo Vācijas sportisti Tillu Udelhovenu apsteidza par 47 punktiem. Otrajā skrējienā startēs trīs vācietes, un daudzcīņas sacensībās pēdējā disciplīnā bieži vien notiek taktiskā cīņa. Vācietes izmantojušas arī negodīgas cīņas elementus. «Man kāpa uz kājām, centās piebremzēt, bet turējos aiz labākās vācietes un, lai būtu pārliecība par medaļu, pēdējā aplī viņu arī apdzinu. Bērnībā tomēr 800 metru bija mana pirmā vieglatlētikas disciplīna.» Kad finišēja daudzcīņnieces, temperatūras rādītājs uz lielā tablo rādīja +35 grādus. Karstums Laurai ļoti nepatīkot, taču sacensībās Izraēlā viņa esot startējusi arī +36 grādu karstumā.
Ikauniece atzina, ka pirms sacensībām situācija neesot bijusi labvēlīga. «Vienu nedēļu pirms izbraukšanas uz Tallinu sāpēja cīpsla, kājas muskuļi bija piedzīti, un pirmajā disciplīnā barjerskriešanā vēl sasitu celi, un uz kājas izveidojās zilums.»
Lauras vecāki ir astoņdesmito gadu Latvijas vieglatlētikas izlases līderi sprintere Vineta Ikauniece un 110 metru barjerskrējējs Aivars Ikaunieks.
Tāllēkšanas finālsacensībās vilšanos piedzīvoja Ņikita Paņkins. Vēl pēc otrā mēģinājuma ar 7,42 metriem viņš bija sestais, bet trešajā piegājienā pēdējais dalībnieks bulgārs Daniels Dobrevs viņu izstūma no fināla astoņnieka, uzrādot rezultātu 7,43 metri... «Esmu ļoti sarūgtināts. Šīs ir manas pirmās lielās sacensības. Jutu, ka varu aizlēkt personiskā rekorda robežās, kas ir 7,60 metru,» ar rūgtuma kamolu kaklā sektoru atstāja Paņkins.
Sestdien pulksten 18.15 sāksies šķēpmešanas finālsacensības, kurās startēs trīs Latvijas pārstāvji - pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais, Rolands Štrobinders un Intars Išējevs.