Rīgā +24 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Bumba ātrāka par VEF spēlētājiem

Problēmas garajā galā šosezon bija biežākais VEF Rīga basketbolistu neveiksmju iemesls. Tā tas gan nebija svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta ceturtās kārtas mačā mājās pret vefiešu bijušā trenera Rima Kurtinaiša vadīto Himki. Spēlējot pret komandu, kurai pašai netrūkst problēmu garajā galā, VEF Rīga ievērojami atpalika bumbas kustībā uzbrukumā un cieta trešo zaudējumu turnīrā - 71:90.

Spēles pret Kurtinaiša Himki nu jau labu laiku tiek īpaši gaidītas un dēvētas par principiālām, taču rezultāti līdz šim nelika runāt par iespējamo principialitāti laukumā, jo krievu komanda allaž uzvarējusi visai pārliecinoši.

Rīdziniekiem šajā mačā slimības dēļ nevarēja palīdzēt Gatis Jahovičs, bet viesiem bija jāiztiek bez centra Džeimsa Ogastina, toties ierindā atpakaļ bija otrs Himki centrs Krešimirs Lončārs. Zinot rīdzinieku problēmas zem groziem un vēloties kādu laiku bez spēļu prakses esošo Lončāru pēc iespējas ātrāk «pieslīpēt» spēlei, pirmos uzbrukumus viesi virzīja tieši pret viņu. Savukārt vefieši atbildēja ar spēli pret Deriku Niksu. Abu centru savstarpējā duelī neviens nebija pārāks: abi nepārliecinoši darbojās aizsardzībā, bet bija produktīvi uzbrukumā. Nikss guva mājinieku pirmos četrus punktus un pirmajās divās minūtēs izcīnīja divas atlēkušās bumbas uzbrukumā.

Pagalam nesekmīgi maču sāka rīdzinieku kapteinis Kristaps Janičenoks, kurš visa mača gaitā neguva ne punkta. Spēles sākumā Himki regulāri visai viegli apspēlēja VEF komandas zonas aizsardzību, liekot mājinieku galvenajam trenerim Ramūnam Butautam visai ātri laukumā sūtīt divus uz aizsardzību tendētus spēlētājus, kuri rīdzinieku iepriekšējā mačā pret Maccabi Haifa nemaz nepiecēlās no rezervistu soliņa. Viktors Iļjins un Artūrs Strēlnieks ne tikai labi paveica darbiņu aizsardzībā, bet arī bija precīzi uzbrukumā. Viņu pūliņi un Dī Brauna precīzie trejači ļāva VEF Rīga uzvarēt pirmajā ceturtdaļā - 20:15.

Otrajā rīdzinieku spēle pajuka. Abas komandas spēlēja ātri, pieļāva daudz nesaprotamu un nepiespiestu kļūdu, bet šādā spēlē daudz sekmīgāki bija viesi. Neierasti šajā sezonā, bet rīdzinieki uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām (34:28), taču katastrofāli zaudēja bumbas kustībā, to apliecina rezultatīvo piespēļu rādītāji (17:33).

Himki pie pirmās iespējas devās ātros uzbrukumos, un rīdzinieki netika līdzi. Uzbrukumā VEF Rīga pret pretinieku ciešo aizsardzību bija spiesti mest sarežģītus metienus, turpretī rīdzinieki ļāva kustīgajiem viesiem bieži mest no brīvām pozīcijām.

Katastrofālā otrā ceturtdaļa (7:24) veicināja atklāta basketbola sākšanos, liekot līdzjutējiem priecāties vismaz par ātro spēli, ja ne par saspringtu cīņu. Abas komandas varēja atļauties dot spēles laiku tuvākām un tālākām rezervēm, un tur sekmīgāki bija mājinieki.

VEF Rīga ar bilanci 1-3 noslīdēja uz pēdējo vietu B grupā.