Ievadot interneta meklētājā adresi Jomas iela 37, joprojām var atrast ceļvežus, kuros plaši aprakstīta nu jau nojauktās ēkas vēsture, sākot ar 1870. gadu, kad šai vietā atradusies Horna viesnīca. Tagad ēka ir pilnībā nojaukta. Tomēr pēc Jūrmalas aizsardzības biedrības iniciatīvas būvatļauja ir apstrīdēta, stāsta tās pārstāvis Guntis Grūba: «Es tikos ar attīstītāju pārstāvi, kurš ir no Sanktpēterburgas. Viņš teica, ka paļāvies uz domes amatpersonu rīcību, kuras atļāva nojaukt esošās ēkas.» G. Grūba stāsta, ka tagad paši investori vēloties rīkot sabiedrisko apspriešanu, kura iepriekš nav tikusi rīkota. Lai arī Jomas iela kopumā atrodas pilsētvides pieminekļa teritorijā, nojauktajai ēkai pieminekļa statusa nebija. «Jaunā būve te neiederas,» ir pārliecināts G. Grūba. Tāpat uzskata viena no aktīvākajām Jūrmalas uzņēmēju biedrības pārstāvēm Silvija Vīksniņa: «Mēs uz šo jautājumu skatāmies plašāk, ne tikai uz Jomas ielu 37. Pēdējos gados vēsturiskajā zonā jebkurā spraugā bliež iekšā «klučus». Uzņēmējus satrauc, ka tādējādi kūrorts zaudē pievilcību un ir risks, ka tūristi vairs nebrauks.» Arī S. Vīksniņa jauno ieceri uzskata par Jūrmalas vēsturiskajam centram kā pilsētbūvniecības piemineklim neatbilstošu. Viņa arī ir nobažījusies, vai lielveikalam būs pietiekami daudz stāvvietu, jo ar šobrīd apkārtnē esošajām nepietiks.
Attīstītāja SIA Ērgļi VT valdes loceklis Igors Kamenskis ar preses sekretāres starpniecību atzīst, ka uzņēmums ar lielu atbildību un cieņu izturoties pret kultūras mantojumu pilsētvidē. «Pēc tikšanās ar iedzīvotājiem un Jūrmalas uzņēmēju biedrību mēs strādājam pie papildu vizuālo un tehnisko tirdzniecības centra risinājumu izveides,» viņš sola. Veikala nepieciešamību I. Kamenskis skaidro ar pēdējos gados pieaugušo tūristu un pilsētas viesu skaitu Jūrmalā. Tiek solīts atvērt pārtikas, sadzīves preču, apģērbu un aksesuāru, elektropreču un bērnu preču veikalus, pašlaik gan konkrētus nomniekus nenosaucot. Aso uzņēmēju biedrības reakciju I. Kamenskis skaidro ar iespējamo konkurenci, ko S. Vīksniņa noraida - biedrībā esot ļoti maz tirgotāju. Viņa kā Majoru iedzīvotāja uzskata, ka pati ideja ierīkot lielveikalu nav slikta, jo tuvumā ir tikai viens pārtikas veikals.
Ēkas projekta autors ir arhitektu birojs DO Studio, kas projektējis daudzas ēkas Jūrmalā, ieskaitot vēl būvēt nesākto, asus strīdus izraisījušo pareizticīgo baznīcu Jomas ielas galā. Taču, līdzīgi kā baznīcas gadījumā, arī tirdzniecības centra projektu par iederīgu Jūrmalā uzskata pilsētas galvenais arhitekts Andris Bērziņš, kurš pats publiski atzinis, ka ir DO Studio vadītāja Didža Krūmiņa kursabiedrs, liecina Latvijas radio 4 raidījuma ieraksts.