Lauris Dārziņš
Kas uzbrucējiem jādara, lai uzlauztu viens uz vienu cieši spēlējošo Šveices aizsardzību?
Šveiciešiem tik tiešām augļus dod šāds aizsardzības modelis. Jācenšas radīt nesaprašanos viņu blīvajā aizsardzībā. Nedrīkstam spēlēt pasīvi, ir jālauž ceļš uz vārtiem.
Varbūt jāpieņem kādi nestandarta lēmumi?
Visās komandās treneri galveno uzmanību pievērš aizsardzībai, turpretī uzbrukumā ļauj spēlēt brīvāk. Būs jāmeklē šķirbas, pa kurām var piekļūt šveiciešu vārtiem. Hokeja formula jau ir tāda, ka jātiecas uz vārtu priekšu, kur ir iespēja tikt pie atlēkušajām ripām. Izslēgšanas spēlēs jau pārsvarā iemet darba ripas, tāpēc arī rīt [otrdien] skaistus vārtu guvumus ar ripas izspēli negaidiet.
Acīmredzot vārtus sargās Jonass Hillers, kurš turnīrā vēl nav ielaidis nevienu ripu?
Jā, vārtsargu līnija viņiem ir ļoti spēcīga. Abi spēlē NHL. Tāpēc jārēķinās ar to, ka ar tiešo metienu būs grūti Šveices vārtsargu pārspēt. Vārtu priekšā būs jārada kustība jeb - kā hokejā saka - traffic. Kādam būs jācenšas aizsegt vārtsargam redzamību, jāveido vārtu priekšā burzma.
Ar šveiciešiem būtu bezjēdzīgi iesaistīties atklātajā hokejā?
Piekrītu, ka tempa spēlē viņi ir spēcīgi, taču atklātais hokejs būs vienīgais glābiņš, ja nāksies atspēlēties. Zinot šveiciešu stingro aizsardzību, tikai atklātā hokejā tad parādīsies vārtu gūšanas iespējas. Galvenais būs spēles laikā maksimāli nodarbināt smadzenes, lai izsekotu līdzi pretspēlētājiem.
Šveices uzbrukums pagaidām buksē?
Negribu apvainot pretinieku, bet Šveices hokejisti brauc gandrīz vai pa vilciena sliedēm. Viņiem ir konkrēti norādīts, uz kuru pusi slidot un kā kurā gadījumā rīkoties. Mums to jācenšas izmantot savā labā.
Saka, ka vienā turnīrā vienu un to pašu komandu ir grūti apspēlēt…
Tāpat ir pieņemts uzskatīt, ka augstas klases komandas divreiz vienai un tai pašai komandai nezaudē. Centīsimies pierādīt, ka esam laba komanda.