Pirms izlozes abām izlasēm tika ierādīta vieta pirmajā grozā. Tas it kā solīja valstsvienībām favorītu statusu, tomēr savdabīgais, bet pēc rezultātiem atbilstošais valstu sadalījums pa groziem (it sevišķi kungiem) lika saglabāt zināmu piesardzību.
Vispirms pa kvalifikācijas grupām tika dalītas dāmas. Latvija nonāca B apakšgrupā kopā ar Izraēlu, Serbiju un Rumāniju. Pretinieces respektējamas, tomēr izloze varēja piespēlēt arī draudīgākas konkurentes. Izraēlai augstākais punkts pēdējos gados bijusi kvalificēšanās Eiropas čempionāta finālturnīriem. Arī Serbija, kas jauniešu konkurencē gandrīz vienmēr ir medaļnieku vidū, pieaugušo līmenī ar augstiem rezultātiem nav izcēlusies. Savukārt Rumānija pēc iekļūšanas 2005. un 2007.gada Eiropas čempionāta finālturnīros neveiksmīgi aizvadīja iepriekšējo kvalifikācijas ciklu.
Pirms izlozes svarīga ziņa pienāca arī no vīru nometnes. Pēc ilgām pārdomām faktiski vienīgais kandidāts uz galvenā trenera amatu Gundars Vētra izšķīrās turpināt darbu ar Jekaterinburgas UGMK. Tomēr vakance tukša nepalika. Negaidīti ātri LBS izšķīrās, ka šajā amatā tiks virzīts Ainars Bagatskis. Ar Krievijas superlīgas kluba Krasnojarskas Jeņisej galveno treneri plānota sadarbība divu līdz četru gadu garumā.
Lai iekļūtu sestajā finālturnīrā pēc kārtas, izlasi gaida grūti izpildāms uzdevums. Tikai Somiju var uzskatīt par labāko iespējamo variantu no sava groza. Parējās pretinieces ir vairāk nekā nopietnas. Latvijai allaž neērtā Izraēla šobrīd piedzīvo paaudžu maiņu, tāpēc sniegumā trūkst stabilitātes. Tomēr nenovērtēt šo pretinieku nedrīkst. Atēnu olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēja Itālija pēc neveiksmīgajiem mēģinājumiem iekļūt pagājušā Eiropas čempionāta finālturnīrā uz kvalifikāciju varētu būt motivēta kā vēl nekad. Spēlētāju resursi ir pietiekami plaši, lai šo komandu droši varētu saukt par grupas favorīti. Melnkalne pēc atdalīšanās no Serbijas īsā laikā izlauzusi ceļu līdz augstākajai - A - divīzijai.