Šoreiz saietā, kurā piedalās valstu līderi, banķieri, lielo korporāciju vadītāji, nevalstiskās organizācijas un izklaides industrijas pārstāvji, galvenais akcents tiks likts uz jauno ekonomikas realitāti, kas nozīmē ciešāku valdību un biznesa korporāciju sadarbību, lai pēc iespējas ātrāk izvestu pasauli no krīzes un izvairītos no globālajiem ekonomiskajiem satricinājumiem nākotnē.
Pasaulei problēmu netrūkst. Šomēnes tika publicēts WEF ikgadējais globālo risku pārskats, kurā uzskaitīti 37 savstarpēji saistīti riski, kas var smagi iedragāt finanšu krīzes novājinātās valdības. Starp riskiem minētas klimata izmaiņas, ģeopolitiskie konflikti un valstu parādi, raksta The New York Times. «Mums ir jābūt uzmanīgiem, lai šī krīze nekļūtu par sociālu krīzi, kā tas ir noticis dažās valstīs,» brīdina WEF dibinātājs Klauss Švābs.
Ņemot vērā aizvien pieaugošo Ķīnas lomu pasaulē, forumā vairākas sesijas būs veltītas pasaules otrajai lielākajai ekonomikai. Viena, kurai dots nosaukums Mūsdienu Ķīnas jaunās realitātes, piesaistījusi tik lielu interesentu skaitu, ka ne visiem būs vieta galvenajā sanāksmju zālē. Zīmīgi, ka sanāksmi, kurā tiks spriests par ASV ekonomikas nākotni, vadīs Ķīnas Sociālo zinātņu institūta vecākais līdzstrādnieks, raksta BBC. Nav arī brīnums, ka šogad Davosā ieradīsies visu laiku lielākā Pekinas delegācija.
Savu vārdu teiks arī ekonomisko likstu novārdzinātās Eiropas līderi. Lielāko daļu no foruma galvenajām runām teiks Eiropas nozīmīgākie politiķi - Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Nikolā Sarkozī. Viņiem būs jāatspēko pārējās pasaules pesimisms par Vecā kontinenta nākotnes iespējām.