Vīlušies varētu būt arī tie, kuri sagatavojušies darbam parlamentā sekot līdzi pie radioaparāta, kur translē sēdes. «Man nav padarīta darba sajūtas,» pēc kārtējās īsās sēdes ironiski sūkstījušies vairāki jaunie deputāti.
Premjera pārstāvētās Vienotības frakcijas līderis atzīst, ka varbūt viss gluži likumos vēl nav kārtībā, taču valdības pūliņi pārsvarā ir veltīti budžeta konsolidācijai un likumprojektu rakstīšanai patiešām neatliekot laika. Kā zināms, lielu daļu projektu sagatavo ministriju ierēdņi, kuriem ir iemaņas, kādas likumu rakstīšanā, iespējams, ir tikai retajam deputātam. Dzintaram Ābiķim (Vienotība), kurš vienīgais parlamentā nepārtraukti strādājis kopš 1990.gada, nešķiet gudri pārmest deputātiem, ka tik maz laika viņi pavada Saeimas sēdēs. «Jo vairāk attālināmies no 1990.gada, kad pēc neatkarības atjaunošanas bija jārada daudzi likumi, jo mazāk Saeimai darba. Tas ir loģiski,» uzskata Dz. Ābiķis, pēc kura domām, īsas sēdes ir kvalitatīva komisiju darba rezultāts. Ja visas diskusijas notiek komisijās, tad sēdēs vairs atliek tikai nobalsot. Daļēji tā varētu būt, jo 9.Saeimā deputāti daudzas stundas klausījās neauglīgas diskusijas, no kurām sausais atlikums bija niecīgs. 10. Saeimā debašu kvalitāte patiešām ir augstāka. Taču arī komisiju sēdēs deputāti nav pārāk noslogoti.
Uz to, ka šī Saeima pārāk maz strādā, norādīja arī Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tam, kad saņēma partneru pārmetumus par koalīcijas līguma pārkāpšanu, atbalstot opozīcijas ierosinātās izmaiņas Ministru kabineta iekārtas likumā. «Ja opozīcijai ir jēdzīgs priekšlikums, par to ir jādiskutē. Es tur neredzu nekādu grēku, jo nav pareizi noraidīt opozīcijas ierosinājumus, kas ir tendēti uz sistēmas uzlabošanu,» teica A. Brigmanis, mudinot pretēji ierastajai praksei komisijām nodot arī visas racionālas opozīcijas ierosmes. Tad komisijas tās varēs izvērtēt un paust attieksmi. Jānis Dombrava (Visu Latvijai!-TB/LNNK), kurš ceturtdien sēdē publiski norādīja, ka Dz. Zaķa vietā balso kolēģi, ir arī pamanījis, ka atšķirībā no VL-TB/LNNK un Par labu Latviju!, kuras ik nedēļu iesniedzot projektus, valdības partijas tos piedāvājot daudz retāk. «Nav skaidrs, ko dara valdība, ja deputāti par vienas stundas darbu saņem tādu algu, kādu cits nedēļas laikā nevar nopelnīt,» pukojās Ainārs Šlesers (PLL). Saskaņas centrs plāno drīzumā iesniegt likumprojektu paketi par lobismu, kas nav reglamentēts. SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs domā, ka «valdošā koalīcija tikai grābstās ap savām kļūdām, tās labojot, bet neraksta likumus».