Atis Lejiņš (Vienotība) ar bažām vēro, kā notiek valdības veidošana, viņš spriež, ka Saeima varot klupt pār veco niķi - personiskajām ambīcijām. «Es runāšu piezemētāk, es ļoti vēlētos, lai arī deputātu savstarpējās attiecības būtu patiešām normālas, jo kaislību viesulī sabojājas personiskās attiecības, kam tā nevajadzētu notikt,» piebilst Ilma Čepāne (Vienotība). Viņas rūpe ir valstij nenonākt citā ģeopolitiskajā situācijā un saglabāt rietumu orientāciju. Jaunajā Saeimā A. Lejiņš grib turpināt darbu Eiropas lietu komisijā. I. Čepāne, kura ir gatava turpināt vadīt Juridisko komisiju, atzīst - nez, kā būs, jo ir ievēlēti daudzi jauni cilvēki ar lielām ambīcijām. Viņa cer, ka Latvijā valdību sastādīs ātrāk nekā Beļģijā, kur šis process ievilcies. «Es arī baidos no milzīgām ambīcijām un neizpratnes par lietu kopumu. Ja kāds te nāks ar cirvi cirst, nebūs labāk,» piebilst A. Lejiņš.
«No 10. Saeimas neko nevar pārņemt, jo tā ir strādājusi pārāk maz,» uzskata Sergejs Dolgopolovs (SC). Viņaprāt, no sāktajiem darbiem jāatlasa svarīgākie - ar mājokļa lietām, īpašuma nodokļa problēmām u. c. Pēc ievēlēto deputātu uzvārdiem vēl nevarot spriest par viņu darbiem. Savukārt Augusts Brigmanis, kura vadītā ZZS frakcija būs krietni mazāka nekā iepriekšējās Saeimas laikā, uzsver, ka jauno politisko spēku pasludinātajām reformām vajadzīgas zināšanas, ja tādu nav, tās papildus jāapgūst. Viņš uzskata, ka 10. Saeima profesionalitātes ziņā nav bijusi sliktāka par iepriekšējām un neesot pareizi domāt, ka tā būtu grāvusi tiesiskumu. Lai jauns politiķis iestrādātos, vajagot gadu. Tam gan nepiekrīt Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK). Viņaprāt, jau pēc trim mēnešiem deputāts saprot, kā notiek Saeimas darbs, kaut arī joprojām daudz ko nākas mācīties. Vispirms jaunajiem deputātiem cītīgi jāizlasa Kārtības rullis. «Ir uzlabojusies Saeimas darba kultūra - gan runāšana pa mobilo tālruni, gan balsošana citu vietā ir praktiski izskausta,» viņš spriež.
Pat mazliet pārsteidz tā piesardzība, ar kādu dažādu partiju pārstāvji izturas pret nākamo Saeimu. Acīmredzot jaunpienācēji politiskajā arēnā - Zatlera Reformu partija - ar savu pirmo rīcību raisījuši drīzāk mulsumu, nevis pārliecību par pozitīvām pārmaiņām.