Nāvējošā panika
Vācijas varas iestādes sola rūpīgi izmeklēt Dīsburgas pilsētā notikušo traģēdiju, kas izdzēsa vismaz 19 cilvēku dzīvību. Vairāk nekā 340 cilvēku tika ievainoti, kad pie ieejas Love Parade pasākumā izcēlās panika un pūlis sabradāja pakritušos cilvēkus.
Love Parade rīkotāji acīmredzot nebija rēķinājušies ar milzīgo tautas pieplūdumu, jo pasākuma norises vieta paredzēta ap 250 000 cilvēku uzņemšanai, bet Dīsburgā bija ieradies daudz lielāks pūlis. Cilvēkus vilināja iespēja bez maksas dzirdēt spožākās deju mūzikas zvaigznes: DJ Tiesto, Westbam u. c.
Pasākuma rīkotāji tiek kritizēti par to, ka uz Love Parade norises vietu (bijušo Dīsburgas dzelzceļa depo) varēja nokļūt tikai pa vienu ieeju, kas veda caur pazemes tuneli. Sestdien pēcpusdienā tika pieņemts lēmums slēgt ieeju, jo pasākuma norises vieta bijusi pārpildīta. Atraidītie cilvēki caur tuneli sāka virzīties atpakaļ, taču no otras puses viņiem virsū spiedās citi, kas vēl nezināja par ieejas slēgšanu. Pūlī sākās stumdīšanās, kas drīz vien pārauga panikā. Aculiecinieki vēsta, ka cilvēki bradāja pa pakritušo galvām, izmisīgi mēģinot izrauties no pūļa.
Dejas turpinās
Glābēju darbu apgrūtināja tas, ka daļa pasākuma dalībnieku bija alkohola vai narkotiku reibumā. Pēc traģēdijas koncerts netika pārtraukts, jo varas iestādes baidījās, ka tas izraisītu vēl lielāku paniku. Dejas turpinājās vēl stundām ilgi, jo lielākā daļa iekšā tikušo nemaz nenojauta par traģēdiju.
Nav zināms, vai cietušo vidū bija arī cilvēki no Latvijas. Jānis, kurš kopā ar draugiem devies uz Dīsburgu, Dienai stāsta, ka visiem astoņiem viņa grupas biedriem izdevies izkļūt sveikā. No viņa grupas tikai diviem cilvēkiem izdevies iekļūt pasākumā, pārējie nemaz nav tikuši līdz ieejai. «Tur nebija iespējams normāli paiet, pūlis bija nekontrolējams. Nemaz nezinu, kā tikām projām,» atceras Jānis.
Eiropā šis bija traģiskākais tāda veida incidents kopš Roskildes festivāla 2000. gadā, kad Pearl Jam koncerta laikā pūlis sabradāja deviņus cilvēkus. Roskildes festivāls notiek joprojām, bet Love Parade tradīcijai ar šo traģēdiju acīmredzot pielikts punkts. Pirmā «mīlas parāde» notika 1989. gadā Berlīnē, lai ar mūzikas palīdzību sludinātu mieru un mīlestību. Ar laiku šis pasākums kļuva arvien komerciālāks, pulcējot vairāk nekā miljonu deju mūzikas cienītāju. Pirms dažiem gadiem tika pieņemts lēmums atteikties no festivāla rīkošanas Berlīnē un pārcelt pasākumu uz mazākām pilsētām. Pasākuma rīkotājs Rainers Šallers pēc traģēdijas atzinis, ka nākamgad pasākums vairs nenotiks: «Tās ir Love Parade beigas.»