1. (pērn 6.) Zviedrija
Gandrīz kā Latvijas ziemas individuālajos sporta veidos, Zviedrijas hokeja spēks ir brāļos. Pamatots tagad ir jautājums - vai Zviedrija triumfētu Stokholmā, ja no aizokeāna palīgā neatsteigtos brāļi Daniels un Henriks Sedīni?
2. (11.) Šveice
Vērtējums: 5 no 5
Federācijas vadītāju pacietība atmaksājās. Kanādiešu speciālista Šona Simsona vadītā Šveice divas reizes pēc kārtas nesasniedza ceturtdaļfinālu, taču pēc tam sekoja lielais sprādziens.
3. (7.) ASV
Vērtējums: 4 no 5
Jaunajiem vajag uzticēties! Pirms turnīra, ieskatoties pieteikumā, amerikāņu izredzes tika vērtētas piezemēti, taču relatīvi jaunā komanda gāja 1980. gada ASV studentu komandas pēdās, nokautējot Krieviju ar 8:3.
4. (4.) Somija
Vērtējums: 3 no 5
Līderiem pietrūka atbalsta. Čempionāta smagumu uz saviem pleciem iznesa vārtsargs Anti Rānta, kā arī uzbrucēji Petri Kontiola un Juhamati Āltonens. Sāpīgi, ja bronza aizslīd pēcspēles metienu sērijā.
5. (5.) Kanāda
Vērtējums: 2 no 5
Pasaules čempionāta kontekstā gandrīz vai jānorāda uz krīzi hokeja lielvalsts nometnē. Ceturto reizi pēc kārtas apstājās ceturtdaļfināla stadijā. Arī norija zaudējuma rūgtuma kamolu «bullīšu» sērijā.
6. (1.) Krievija
Vērtējums: 2 no 5
Saņēma pelnītu pērienu ceturtdaļfinālā, jo jau grupas turnīra otrajā pusē spēlēja bez aizsardzības ar krietnu pašpārliecinātības devu.
7. (3.) Čehija
Vērtējums: 2 no 5
Divas reizes čempionāta laikā uzkāpa uz Šveices grābekļa. Ar šādu sastāvu bija jātiek augstāk.
8. (2.) Slovākija
Vērtējums: 2 no 5
Nestabilākā komanda. No nevērīga snieguma pret rangā zemākām komandām līdz nervu pakutināšanai somiem ceturtdaļfinālā.
9. (12.) Vācija
Vērtējums: 3 no 5
Ar parādīto vienveidīgo sniegumu īsti nepārliecināja, lai gan ieņēma augstāku vietu nekā pagājušajā čempionātā.
10. (8.) Norvēģija
Vērtējums: 3 no 5
Uz atvadām aplējās ar aukstu dušu. Svarīgākajā cīņā par ceturtdaļfinālu ar 0:7 zaudēja Čehijai. Uzbrukums pirms gada bija krietni jaudīgāks.
11. (10.) Latvija
Vērtējums: 3 no 5
Paradoksāli, bet ar skatāmāku sniegumu un vairāk izcīnītiem punktiem ieņēma zemāku vietu nekā 2012. gadā. Pietrūka vairāku potenciālo līderu.
12. (13.) Dānija
Vērtējums: 3 no 5
Bija ciets rieksts visām vadošajām komandām, kas tikai vēlreiz norāda uz to, ka kļuvusi par stabilu elites grupas komandu.
13. (9.) Francija
Vērtējums: 2 no 5
«Pēc zoles nāca kritums.» Radīja plašu rezonansi ar Krievijas apspēlēšanu, bet svarīgās cīņās par ceturtdaļfinālu zaudēja Latvijai un Vācijai.
14. (14.) Baltkrievija
Vērtējums: 2 no 5
Pārliecinājās, ka, spēlējot bez vairākiem līderiem, var nosargāt vietu augstākajā grupā.
15. (1. divīzija) Austrija
Vērtējums: 1 no 5
Jāizsaka līdzjūtība! Izcīnīja divas uzvaras, bet tik un tā izkrita no spēcīgāko sešpadsmitnieka.
16. (1. divīzija) Slovēnija
Vērtējums: 1 no 5
Skaļi aizcirta durvis, atņemot punktu Kanādai. Saļima tikai Šveices priekšā. Pārējās spēlēs izrādīja cienījamu pretestību.