Konkrēti cik reidos RPP vērsusies tieši pret alkohola tirdzniecību pēc 22.00, policijas pārstāvji gan Dienai nemācēja pateikt, jo reidi parasti notiekot kompleksi, nevis vēršoties pret vienu konkrētu pārkāpumu veidu. Tomēr kopējais reidu skaits 2011. gadā esot bijis 1864. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu juridiskām personām draud sods no 50 līdz 5000 latiem. Alkoholu tirgot starp pulksten 22.00 un 8.00 ir atļauts tikai izklaides vietās, kā kafejnīcas, bet ne veikalos, līdz ar to naktī iegādātais alkohols teorētiski ir jāizdzer uz vietas.
Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais Dienai sūkstījās, ka VID faktiski nekad licenci alkohola tirgotājiem neatņemot, pat ja konstatēti atkārtoti pārkāpumi, un šāds maigums sankcijās viņam esot neizprotams. «Statistika rāda, ka faktiski nav nevienas iestādes, kurai VID būtu atņēmis licenci, un tur jau ir tā problēma. Tirgoņi taču saprot, ka tad, ja pēc vairākiem pārkāpumiem seku nav, tādu arī turpmāk nebūs. Acīmredzot ir kāds veids, kā šie tirgoņi panāk VID amatpersonu mīkstāku nostāju pret šiem pārkāpumiem. Ja pieņemt lēmumu būtu deleģēts pašiem dzērājiem, būtu skaidrs, ka viņi ir ieinteresēti, lai pēc desmitiem var nopirkt alkoholu. Bet te jau deleģējums ir valsts amatpersonām,» ironizē D. Turlais.
Atbildi no VID pirmdienas laikā par to, cik veikaliem - kafejnīcām pēdējā gada laikā anulēta licence par alkohola tirdzniecības ierobežojumu pārkāpšanu, Diena nesaņēma.