Uzstājoties Latvijas Zemnieku savienības kongresā, J. Dūklavs pauda, ka ar izlases cirtēm tiktu sakopti meži un pazeminātos malkas cena, ziņo BNS. Lūgts precizēt, kā šī iniciatīva varētu izpausties praksē, ministrs ar Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas Dagnijas Mucenieces starpniecību Dienai atbildēja, ka pie tā strādās LVM un konkrēti runāt pašlaik ir pāragri.
Savukārt LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs norādīja, ka šis darbs ir jau sākts, a/s LVM ir veikusi papildu iepirkumu snieglaužu un snieglieču bojāto koku mehanizētai mežizstrādei un koksnes transportam. Uzņēmums ir izsludinājis iepirkumu arī atsevišķu bojāto koku novākšanai ar motorzāģiem un izvešanai ar lauksaimniecības tehniku, kas sertificēta izmantošanai mežā. Pagaidām šajā jomā interese no pretendentu puses nebija pietiekama, tāpēc LVM plāno izsludināt atkārtoti šādas darba iespējas lauku iedzīvotājiem. Nodarbinātības prognoze neesot pārspīlēta, jo darbs ir gan novākšanā un sakopšanā, gan pēc tam meža atjaunošanā, kopšanā utt. Meža nozarē katrs miljons kubikmetru rada ap 5000 darbvietu. Valsts mežos vien bojājumi, kas jānovāc, sasniedz ap 600 000 m2, tāpēc tiek lēsts, ka nodarbinās ap 3000 cilvēku.
«Protams, jebkuru mežizstrādes darbu var veikt tikai cilvēki, kam ir atbilstoša kvalifikācija, piemēram, motorzāģa vai traktora vadītāja tiesības, un kas spēj izpildīt visas drošības prasības, kas paredzētas meža darbiem,» izteicās T. Kotovičs.
Katrs pretendents piedāvājumā nāk ar savu cenu. Pēc tam kad koksne ir izvesta no meža, LVM to pārdod atbilstoši sagatavotajam sortimentam, bet no snieglauzēm lielākā daļa koku aiziet malkā, jo tie ir bojāti. Tādējādi lielu peļņu uzņēmums negūst. Atis Rozentāls