Dūmi tika pamanīti visvairāk cietušajā trešajā un otrajā reaktorā. Visticamāk, dūmi nākuši no rezervuāra, kurā atrodas izlietotās kodoldegvielas stieņi, raksta BBC. Neskatoties uz notikušo, apkaimē nav konstatēts radiācijas līmeņa pieaugums.
Pēdējās dienās strādnieki izmisīgi cenšas atjaunot elektrības piegādi kodolreaktoriem, lai pēc tam varētu mēģināt iedarbināt dzesēšanas sistēmas sūkņus. Ja tie darbotos, kā nākas, tad reaktoros varētu nepārtraukti ielaist pietiekamu ūdens daudzumu, lai dzesētu pārkarsušos reaktorus un izlietotās degvielas stieņus.
«Krīze joprojām nav atrisināta un situācija Fukušimas AES saglabājas ļoti nopietna,» paziņoja Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadītājs Jukija Amano, «man nav šaubu, ka krīze tiks efektīvi pārvarēta.» Pasaules Veselības organizācija (WHO) paziņoja, ka Fukušimas apkaimē radiācijas līmenis pārtikā un dzeramajā ūdenī ir daudz bīstamāks, nekā tika uzskatīts iepriekš. Japānas Veselības ministrija aicinājusi AES apkaimē dzīvojošos pārtraukt lietot dzeramo ūdeni, jo tajā tika konstatēts paaugstināts radioaktīvā joda līmenis.
Japānas valdība gan aicinājusi iedzīvotājus saglabāt mieru. «Pat ja jūs vairākas reizes esat ēduši saindētus dārzeņus, tas nekaitēs jūsu veselībai,» sacīja valdības pārstāvis Jukio Edano.
Varas iestādes informē, ka 11. martā notikušajā zemestrīcē un cunami bojāgājušo skaits palielinājies līdz 8450, bet bezvēsts pazudušo skaits pieaudzis līdz 12 930. 452 tūkstoši cilvēku joprojām atrodas pagaidu apmetnēs.
Pasaules Banka pirmdien paziņoja, ka Japānai vajadzēs piecus gadus, lai atjaunotu stihijā nopostīto.