Eiro ieviešanas kārtības likums detalizēti regulēs to, kā Latvijā lati tiks nomainīti pret eiro. Kopumā par likumu nobalsoja 52 deputāti, divi - atturējās. Pret likumu nobalsoja 40 deputātu, arī koalīcijas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), kurš par savu nostāju bija paziņojis jau iepriekš. Lai gan balsojumā par likumu Saeimas opozīcijas partiju deputāti bija gandrīz vienoti un likumu neatbalstīja, pašreizējie opozīcijas politiķu izteikumi liecina, ka opozīcijas vairākums ar šo lēmumu varētu samierināties un vairs nelikt jaunus šķēršļus Latvijas virzībai uz eirozonu. Tāpēc to, vai tālākais eiro ieviešanas ceļš būs gluds, visticamāk, noteiks Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas ziņojums, kuru Latvijas valdība gatavojas lūgt jau tuvākajās nedēļās.
Premjers Valdis Dombrovskis (V) uzrunā Saeimai norādīja, ka eiro ieviešana simboliski noslēgs smagu ekonomisko reformu posmu Latvijā un kalpos tās ekonomikas izaugsmei nākotnē, kā arī noraidīja apgalvojumus par iespējamo lata kursa maiņu pret eiro un straujo inflācijas kāpumu eiro ieviešanas rezultātā. Pēc Saeimas balsojuma premjers norādīja, ka Latvija izpilda Māstrihtas kritēriju ar drošu rezervi, tāpēc nav nekāda pamata domāt, ka konverģences ziņojums par gatavību pievienoties eirozonai varētu būt negatīvs. Pēc V. Dombrovska teiktā, opozīcijas vai kādu organizāciju aktivitātes, kas varētu mēģināt rosināt referendumu par Latvijas pievienošanos eirozonai, var kavēt procedūru, un tas var neļaut pievienoties eirozonai.
Opozīcija, kuras iesniegtos labojumus Saeima noraidīja, diskutējot par likumu, pievērsa uzmanību, ka straujas eiro ieviešanas atbalstītāji nav pietiekami rūpīgi izvērtējuši visas šī lēmuma ekonomiskās un sociālās sekas. «Pieredze rāda, ka valstīm, kas nav pienācīgi sagatavojušās eiro ieviešanai, no pievienošanās eirozonai ir vairāk ļaunuma nekā labuma,» uzsvēra partijas Saskaņas centrs (SC) frakcijas deputāts Igors Pimenovs. Savukārt Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Kārlis Seržants pauda bažas par Latvijas iespējām ietekmēt eirozonas politiskos lēmumus. Pēc balsojuma gan ZZS vadītājs Augusts Brigmanis pavēstīja, ka savienība neplāno organizēt frakcijas deputātu parakstu vākšanu, tomēr šādu iniciatīvu uzņēmusies frakcijas deputāte Iveta Grigule, kura pienācīga atbalsta gadījumā varētu sākt sarunas arī ar SC frakciju. I.Grigule atzina - ja viņai neizdosies savākt 34 parakstus, viņa vērsīšoties pie tautas un mēģinās savākt 30 000 parakstu tautas nobalsošanas organizēšanai. SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs informēja, ka par tālāko rīcību apvienība lems vēlāk, vēsta LETA.
Simbolisku artavu Latvijas tālākajai virzībai uz eirozonu pielikusi arī Centrālā vēlēšanu komisija, kura ceturtdien nolēma nereģistrēt likumprojektu par eiro ieviešanas atlikšanu un eiro ieviešanas jautājuma nodošanu izlemšanai tautas nobalsošanā, kuru bija iesniedzis sociāldemokrātiskās organizācijas Par neatkarīgu Latviju! vadītājs Juris Žuravļovs.