Viņš pieļauj, ka daudz lielāka loma šo programmu administrēšanā būs jāuzņemas Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA). Tas gan nav Ekonomikas ministrijas (EM) vienpusējs lēmums - jau februārī Finanšu ministrija (FM) piedāvājusi plānu par ES fondu administrēšanas sistēmas optimizāciju, kā piemērotāko minot vienas starpniekinstitūcijas darbību, kuras funkcijas pildītu CFLA. LIAA direktors Andris Ozols Dienai norāda - ja visus struktūrfondus administrēs viena iestāde, atsevišķa uzmanība katram uzņēmumam būs sliktāka un uzņēmēji cietīs.
«Ņemot vērā šajā plānošanas periodā identificētās problēmas, to skaitā nereti nesamērīgās birokrātiskās procedūras un atskaitīšanās sistēmas, kā arī plašu un nepārredzamu iesaistīto institūciju skaitu, nākamajā periodā būtu jāvirzās uz to, lai sistēmu padarītu vienkāršāku,» uzskata D. Pavļuts. Viņš piebilst, ka LIAA, kas sākotnēji tika veidota uzņēmējdarbības atbalstam, patlaban uzņēmējiem vairāk asociējoties ar represīvu iestādi, kas nevis palīdz investīciju piesaistē, bet gan nodarbojas ar pārskatu dzenāšanu. A. Ozols gan norāda, ka lielākā daļa no 200 LIAA darbiniekiem strādā ar struktūrfondu administrēšanu, turklāt galvenais uzdevums ir liela atbildība pret uzņēmēju un komforta radīšana, LIAA ir izgājusi ilgu un sarežģītu atestācijas procedūru, pēc kuras atzīta par atbilstošu struktūrfondu administrēšanai. «Pakļaut jaunu veidojumu sarežģītai un ilgstošai reorganizācijai nebūtu prātīgi, kopumā apšaubu šādas rīcības lietderīgumu,» saka A. Ozols.
Savukārt FM atgādina - līdz šim jau vairākkārt piedāvāts samazināt ES fondu vadībā iesaistīto iestāžu skaitu. Jau šajā plānošanas periodā notika optimizācija kontekstā ar kopējo valsts pārvaldes reformu, piemēram, Veselības ekonomikas centra funkcijas attiecībā uz ES fondu aktivitāšu administrēšanu nododot CFLA, savukārt Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras - LIAA pārziņā. FM norāda - ierosinājums veidot vienu aģentūru kā sadarbības iestādi ir ietverts valdības deklarācijā attiecībā uz nākamo ES fondu plānošanas periodu. D. Pavļuts arī apgalvo, ka valdībā esot samērā liela vienprātība, ka administrējošo iestāžu skaits jāsamazina.