«Tās [mežacūkas] nebija slimas un nenoslīka,» aģentūrai AFP norādījis policijas pārstāvis Filips de Žestass. Dzīvnieki varētu būt iedzēruši aļģu piesārņoto ūdeni, taču oficiālais nāves iemesls vēl neesot zināms.
«Tā ir ļoti toksiska gāze, kas smird pēc puvušām olām. Tā kaitē elpošanas sistēmai un var nogalināt cilvēku vai dzīvnieku dažu minūšu laikā,» Bretaņas jūras biologa Alēna Menesgena teikto citējis The Daily Mail. Tuvējā pludmale apmeklētājiem jau slēgta, un šogad no piekrastes teritorijām izvestas tūkstošiem tonnas aļģu.
Laboratoriskie izmeklējumi vēsta, ka ūdenī konstatēts paaugstinātas bīstamības zilaļģu daudzums, taču tas tieši neapdraudot dzīvību. Amatpersonas un vides speciālisti uzsvēruši, ka toksisko aļģu pastiprinātu vairošanos Bretaņā rosina lielais nitrātu daudzums, kas izmantots mēslojumam tuvējās lauksaimniecībās. Tomēr šovasar situāciju īpaši saasinājuši neierasti karstie laikapstākļi.
Kopš 2009. gada Bretaņā reģistrēti divu cilvēku nāves gadījumi, kas varētu būt saistīti ar aļģu izdalītajām gāzēm. Pēdējā dekādē Francijas valdība vairākkārt ignorējusi pašvaldību saucienus ierobežot piesārņoto ūdeņu noplūdes no zemnieku fermām.