FK Ventspils: pēc iekļūšanas Eirokausos pagājušajā gadā mainīja stratēģiju, koncentrējoties uz talantu audzināšanu. Pieredzējušie spēlētāji klubā saņemot 2000 līdz 3000 eiro mēnesī, bet jaunajiem jādomā par izaugsmes iespējām, nevis naudas pelnīšanu.
Skonto: klubs koncentrējas uz talantīgāko jauniešu attīstīšanu. Daži futbolisti pārstāv šo klubu idejas vārdā, piemēram, Vitālijs Astafjevs. Pēc neoficiālas informācijas, viens no vadošajiem Skonto spēlētājiem savulaik pelnījis 700 eiro mēnesī, bet cits Latvijas klubs viņu pārvilinājis, liekot galdā 3000 eiro.
Daugava: visi futbolisti ir profesionāļi. Daudzie leģionāri nebrauc uz Latviju, lai izsistu sev ceļu uz Eiropu, bet gan nopelnītu naudiņu.
Jūrmala-VV: spēlētājiem apmaksā viesnīcas un ceļa izdevumus, bet algu un prēmijas nemaksā. Šogad Jūrmala audzina jaunos, cerot kādu no viņiem pārdot un nopelnīt, lai nākotnē kļūtu par profesionālu klubu.
Jelgava: komandā ir daži profesionāli futbolisti, kuri saņem līdz 200 latiem mēnesī. Talantīgākie jaunie spēlētāji saņem 70 latu stipendijas, bet pārējiem klubs sedz izdevumus par ekipējumu, ceļu utt.
Tranzit: FK Ventspils neoficiālais fārmklubs, kura nākamgad vairs nebūs. Algu saņem tikai no Ventspils izīrētie futbolisti, bet jaunajiem (ar dažiem izņēmumiem) algu nemaksā.
Blāzma: kluba ģenerāldirektors Aivars Brīvers atteicās atbildēt, vai klubā visi spēlētāji saņem algu. Skaidrs, ka japānis Go Nagoaka nebrauc uz Rēzekni kā tūrists. Arī citi leģionāri un Guntars Silagailis, kurš pēdējos gadus naudu pelnīja ārzemēs. Jaunajiem diezin vai maksā.
Olimps/RFS: leģionāri ir profesionāļi, pārējie - amatieri. Leģionāri saņem LR likumos noteikto minimālo algu.
Jaunība: amatieru klubs, kurā daži saņem simbolisku naudu.