Pēdējo nedēļu notikumi Grieķijā pastiprinājuši runas par Atēnu iespējamo izstāšanos no eirozonas, kas būtu pamatīgs trieciens Eiropas Savienības vienotajai valūtai. G8 valstu vadītāji pēc piektdien un sestdien ASV notikušās sanāksmes paziņoja, ka Grieķijai nepieciešams pildīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, lai apmaiņā pret reformām saņemtu tik ļoti nepieciešamo finansējumu valsts funkciju nodrošināšanai. «Mēs atzinīgi vērtējam Eiropā notiekošās sarunas par pasākumiem, kas vērsti uz pieauguma veicināšanu, tai pašā laikā saglabājot virzību uz finansiālo konsolidāciju uz strukturāliem pamatiem. Esam vienisprātis par spēcīgas un saliedētas eirozonas nepieciešamību, lai nodrošinātu globālo stabilitāti un atveseļošanos,» teikts līderu kopīgajā paziņojumā. «Mēs apstiprinām savu interesi Grieķijas turpmākajā dalībā eirozonā, vienlaikus aicinot to pildīt savas saistības.»
Visu sarunu laiku starp dažu valstu līderiem bijušas domstarpības, kas būtu labākais ceļš, lai atjaunotu Eiropas ekonomisko stabilitāti. Vācijas kanclere Angela Merkele un Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons uzstāja uz striktiem taupības pasākumiem, kamēr ASV prezidents Baraks Obama pieslējās Francijas kolēģim Fransuā Olandam, kurš uzskata, ka tēriņu samazināšana nevar notikt bez ekonomikas stimulēšanas.
Noprotams, ka beigās pārākumu guvusi B. Obamas un F. Olanda nostāja. «Visi līderi vienojās, ka izaugsmei un jaunu darbvietu nodrošināšanai ir jābūt mūsu galvenajai prioritātei,» ASV prezidenta teikto citē AFP. «Virziens, kādā ir pagriezušās pēdējās sarunas, dod mums pārliecību, ka Eiropa sper nozīmīgus soļus, lai pārvarētu krīzi.»