Lai arī pagaidām graudu cenu pieaugums Latvijas tirgos nav atspoguļojies pārtikas cenās, visticamāk, graudu cenu kāpums jau septembra beigās un oktobrī būs vērojams tirdzniecībā. H. Danusēvičs stāstīja, ka vairāki Latvijas ražotāji un piegādātāji iesnieguši pieteikumus par gaidāmajām cenu izmaiņām. Piemēram, putraimiem cenas varētu celties par 20-56%, piena produktiem - par 10%, miltiem orientējoši par 11%, bet griķiem - pat par 98-130%. Piena produktu ražotāji cenu kāpumu skaidro ar piena iepirkumu cenu kāpumu, kas turpināsies vismaz līdz gada beigām, un gaidāmo energoresursu cenu pieaugumu 15% apmērā, kas jau ierēķināts produktu gala cenā, klāstīja H. Danusēvičs. Lai arī maizes ražotāji pagaidām nav iesnieguši brīdinājumus par cenu kāpumu, taču tas varētu būt vidēji par 10-15%, teica LTA vadītājs. Sagaidāms arī kafijas un kakao cenu pieaugums, kas ietekmēs saldumu cenas.
H. Danusēvičs ierosināja samazināt PVN gaļai, pienam, bakalejas izstrādājumiem. Viņš aicināja valdību sniegt atbalstu labības iepirkumos, lai varētu samazināt cenu pieaugumu. Viņš uzskata, ka jābeidz lobēt bankas, ļaujot kreditēt ražotājus ar mazākiem procentiem, kā arī jāierobežo spekulatīvie darījumi.
Putnu fabrikas Ķekava valdes priekšsēdētājs Vitālijs Judins gan atzina, ka valdībai nav iespēju apturēt graudu cenu kāpumu Latvijā, taču piebilda, ka valdība un Zemkopības ministrija var ietekmēt situāciju. V. Judins jau iepriekš izteicās, ka graudu cenu kāpuma dēļ vistu produkcijas pašizmaksa palielināsies par 10-15% un tāds varētu būt cenu kāpums arī mazumtirdzniecībā.