Finanšu ministrs pēc valdības sēdes paziņoja, ka 34 miljonus latus no 50 miljonu latu konsolidācijas gada griezumā nodrošinās ieņēmumu palielināšana, bet atlikušos 16 miljonus - izdevumu mazināšana. Informācija Finanšu ministrijas (FM) interneta mājaslapā gan liecina, ka valdība vienojusies par pasākumiem, kas pilna gada griezumā nodrošinās par desmit miljoniem latu lielāku konsolidāciju - 60 miljonus latu. No tiem 44 miljonus dotu ieņēmumu palielināšana, bet 16 miljonus - izdevumu samazināšana. Konsolidācijas pasākumi ir «ar rezervi», proti, drošībai gadījumā, ja aizdevēji kādu no pasākumiem neatbalsta, noprotams no FM sacītā.
Par konsolidācijas pasākumiem ieņēmumu sadaļā valdība vienojās pirms vairāk nekā nedēļas, tomēr gala dokumentā attiecībā uz nodokļu izmaiņām ir nelielas izmaiņas. Proti, akcīzi benzīnam un alkoholam plānots paaugstināt ātrāk - nevis no 1. jūlija, bet no 1. jūnija. Izdevumu samazināšanas pozīcijās, par ko pēdējā nedēļā bija karstākās diskusijas, notikusi piekāpšanās. Ministrijām, kuru paspārnē ir augstākās izglītības iestādes, izdevās saglābt finansējumu budžeta vietām, ko iepriekš bija paredzēts samazināt programmās, kas dublējās. «Netika rasta iespēja samazināt studiju vietas dublējošajās programmās, jo patlaban notiek [programmu] vērtēšana un rezultāti būs redzami vasaras beigās,» skaidroja A. Vilks.
Vienlaikus izdevumu samazināšanas daļā ir parādījusies papildu pozīcija - dotācijas samazinājums sabiedriskā transporta pārvadājumiem. Uz kuru pārvadājumu rēķina šo naudu ietaupīs, būšot jālemj Satiksmes ministrijai. Savukārt nodarbināto skaits un atalgojums valsts pārvaldē netiks mazināts tik dramatiski, kā iepriekš plānots (5% atalgojuma fonds vai 10% štati). Tā vietā ministrijas piedāvājušas mazināt tēriņus citviet, piemēram, preču un pakalpojumu iegādē. Pilnībā izvairīties no darbinieku skaita mazināšanas gan nebūšot iespējams.