Rīgā +17 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Galotnē nenoturēja Kalatesu

Izrāpušies no bedres otrā puslaika sākumā, VEF Rīga basketbolisti spēles galotnē tomēr nespēja apturēt pretinieku līderus un VTB Vienotās līgas pirmo riņķi pirmdien pabeidza ar zaudējumu savā laukumā pret Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ (72:77). Pēc šī zaudējuma rīdzinieki attālinājās no idilliskā labāko divnieka, taču arī sekotāju pelotons vēl ir aiz muguras. Tā ir laba pozīcija, lai pirmo reizi komandas vēsturē pavasarī spēlētu Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā.

Spēles pirmais izšķirošais brīdis pienāca uzreiz pēc lielā pārtraukuma, kad pirmajā puslaikā ar nelielu pārsvaru spēlējošajam VEF Rīga pamatīgi iestrēga uzbrukums (bumbu grozā neizdevās iedabūt astoņas reizes pēc kārtas), un viesi no Krasnodaras pāris minūšu laikā ieguva desmit punktu pārsvaru (41:51). No sarežģītās situācijas izkļūt palīdzēja laba darbība aizsardzībā, kas līdzīgu neveiksmīgu uzbrukumu sēriju sekmēja jau pretiniekiem, kā arī rīdzinieku snaiperu veikums uzbrukumā - pēc Kristapa Janičenoka tālmetiena un Ērla Roulenda trīspunktu gājiena komandas šķīra vien četri punkti, bet drīz vien tika panākts arī neizšķirts (51:51)

Šāda aina spēles galotnē uz tablo bija sastopama itin bieži. Komandas ar pārsvaru turpinājumā samainījās 7 reizes, bet vēl 5 reizes rezultāts bija neizšķirts. Rīdziniekiem aizsardzībā īsti neizdevās tikt galā ar Lokomotiv-Kubaņ grieķu saspēles vadītāju Nikolasu Kalatesu, kurš lielu daļu no sava 21 punkta un 9 rezultatīvām piespēlēm ieguva tieši pēdējā ceturtdaļā. Pusotru minūti pirms spēles beigām tieši grieķis ar tālmetienu viesiem panāca šādai galotnei lielo piecu punktu pārsvaru (68:73). Roulenda atbildes metiens mērķi nesasniedza, bet nākamajā uzbrukumā pēc Janičenoka «trejača» bumba pēc divarpus riņķiem ap stīpu izgriezās. Laika atlika arvien mazāk, un Lokomotiv-Kubaņ pēdējās sekundēs uzvaru no rokām vairs neizlaida -72:77.

Līdz ar šo neveiksmi pārtrūka VEF Rīga četru uzvaru sērija Vienotajā līgā, taču otro riņķi rīdzinieki tik un tā var sagaidīt kaujinieciskā noskaņojumā. Būs sarežģīti pacīnīties par otro pozīciju un tiešo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, taču labāko sešinieks un astotdaļfināls no šābrīža skatupunkta izskatās ļoti cerīgs. Tiesa, sezonas otrajā pusē šoruden uzstādīto latiņu zemāk nolaist nedrīkst.

Nākamā spēle Vienotajā līgā rīdziniekiem būs īpaši principiāla - 6. janvārī izbraukumā pret Ļubercu Triumf jāreabilitējas par diviem Eiropas kausā piedzīvotajiem zaudējumiem.