Tapas Barselonā (Spānija)
Patatas bravas (kartupeļi asā tomātu mērcē), calamares frites (cepti kalmāri), boquerones (anšovi), croquetas de jamon (šķiņķa kroketes), chorizo (cūkgaļas desa), pimientos asados (cepti pipari), albondigas (gaļas bumbiņas) un berenjenas granitadas (sierā panēts baklažāns) ir tikai daži piemēri mutē kūstošajām spāņu uzkodām, kas pazīstamas kā tapas. Katalonijas galvaspilsēta Barselona tapas radīšanā ir nepārspējama.
Pasta Neapolē (Itālija)
Ēdiena vēsturnieki joprojām strīdas, vai itāļus ar pastu iepazīstināja ceļotājs Marko Polo, kurš to XIII gadsimtā importēja no Ķīnas, vai arī to jau ilgi pirms tam bija izdomājuši etruski. Bet vairums piekrīt, ka XVIII gadsimtā Neapole no miltiem un ūdens sastāvošā produkta gatavošanu padarīja par industriju un kļuva par pastas galvaspilsētu. Neapolē arī notika «aklais randiņš» starp pastu un smalcinātiem tomātiem un uzplauka mīlestība. Kad jūs ieradīsieties Neapolē, neaizmirstiet iegriezties kādā krodziņā, lai nobaudītu pasta napolitana.
Doner kebabs Stambulā (Turcija)
Tradicionālais doner kebabs ir grilēta jēra gaļa, ko pasniedz kopā ar rīsiem, kas aplieti ar kausētu sviestu. Daudzos turku restorānos kebabus servē šādi. Tomēr mūsdienās populārāks ir paveids, ko pasniedz ātrās ēdināšanas restorānos. Šis kebabs sastāv no pitas maizes, kas pildīta ar marinētu uz rotējoša iesma ceptu gaļu, salātiem un jogurta mērci.
Pelmeņi Šanhajā (Ķīna)
Šanhajas pelmeņi ir viens no visvairāk pazīstamajiem ēdieniem ķīniešu kulinārijā. Sākotnēji tie izskatās pēc parastām klimpām, tomēr tad nāk atklājums, ka tie ir pildīti ar cūkgaļu, krabja gaļu vai dārzeņiem.
Feižoada Riodežaneiro (Brazīlija)
Apciemojot Brazīliju, jums noteikti jānogaršo šīs valsts nacionālais ēdiens feižoada, kas ir sautējums ar asu garšu, ko gatavo no pupiņām un cūkgaļas. Bet ziniet, ka feižoadu Rio restorānos parasti pasniedz ar cūkgaļas gabaliņiem, tomēr tajā var būt arī «negaidīts» gabaliņš cūkas auss, mēles vai mazās astītes. Paturiet prātā, ka šis ēdiens ir pārbaudījums jebkuram kuņģim, tādēļ pēc tā notiesāšanas labāk izvēlieties zvilnēšanu dīvānā, nevis aktīvas darbības.
Gumbo Ņūorleānā (ASV)
Silta sautējuma gumbo ēšana ņūorleāniešu dzīvē ir tikpat svarīga kā džeza un blūza klausīšanās. To gatavo no jūras veltēm vai kūpinātas gaļas, kurai pievienota okra vai kviešu un tauku maisījums, ko dēvē par roux. Šis virums tiek pārliets lielai rīsu porcijai.
Kuskuss Kasablankā (Maroka)
Tūlīt pēc ierašanās Kasablankā uzmeklējiet kādu lielisku kafejnīcu, lai pasūtītu krūzi piparmētru tējas un šķīvi marokāņu pamatēdiena - kuskusa. Kuskusu iegūst no sasmalcinātiem kviešiem un tiek uzskatīts, ka vislabāk to pagatavot, tvaicējot speciālā traukā. Pēc tam to aplej ar asu mērci, kurā ir dārzeņi vai vistas un jēra gaļa, vai zivis.
Nasi goreng Penanā (Malaizija)
Nasi goreng, kas burtiski nozīmē «cepti rīsi» un ir iecienīts arī Indonēzijā un Singapūrā, sastāv no apceptiem rīsiem, kam pievienota vistas gaļa vai jūras veltes, dārzeņi, olas un saldena sojas mērce. Tas ir pieejams visā Malaizijā, tomēr vislabāko nasi goreng jūs nogaršosiet Penenas salā.
Karijs Mumbajā (Indija)
Karijs ir Āzijas fenomens, jo tiek gatavots gandrīz visur, sākot no Pakistānas un beidzot ar Japānu. Tomēr tā dzimšanas vieta ir Indija un jūs nebūsiet nogaršojuši īstu kariju, ja neapmeklēsiet Mumbaju. Tipiskais Mumbajas karijs gatavots no jūras veltēm un kokosriekstiem un tas viss tiek sajaukts ar asu garšvielu maisījumu. Standarta garšvielu maisījumā atrodams koriandrs, ingvers un čili pipari.
Hotdogs Ņujorkā (ASV)
Tas nekas, ka Ņujorkā ir viena no plašākajām ēdienu izvēles iespējām pasaulē. Ikvienam tāpat ir zināms, ka šeit vienīgais patiesi nozīmīgais rituāls, kas saistīts ar ēšanu, ir steigas pilnajās ielās atrast noplukušus metāla ratus, kurus rotā krāsains lietussargs, un pasūtīt «karsto suni» ar kečupu, sīpoliem, sautētiem kāpostiem, garšvielām vai čili mērci. Ja vēlaties izaicinājumu, 4. maijā ierodieties Konīailendas Nathan's ātro uzkodu restorānā, lai piedalītos slavenajās hotdogu ēšanas sacensībās, kuru rekords ir 53,5 hotdogu notiesāšana 12 minūtēs.