Epidēmijas slieksni pārkāpušas jau piecas lielās Latvijas pilsētas: Rīga, Daugavpils, Jelgava, Gulbene, Rēzekne. Tam pretstatā, piemēram, Valmierā, Jēkabpilī gripa vēl neizplatās. Epidemiologi arī uzsver - jaunās gripas epidēmija Latvijā vēl nav sākusies, ir tikai šīs lokālās epidēmijas. Reģistrēto saslimušo skaits ir 386, no tiem 72 ir bērni, taču patiesībā saslimušo varētu būt daudz vairāk.
Vairākās Latvijas pilsētās slēgtas skolas, jo saslimstība pārsvarā ar adenovīrusiem un atsevišķās vietās arī ar jauno gripu liedza turpināt mācības. Latvijas Infektoloģijas centra Latgales filiāles epidemioloģe Nonna Vološčuka saka - galvenais skolām nekrist panikā, bet sākt pretgripas pasākumus, piemēram, rūpīgi jāvēdina telpas, jāmazgā grīdas, jāapstaro telpas ar kvarca lampu, iedzīvotājiem nevajadzētu apmeklēt masu pasākumus. Līdzko ir gripas sindromi - pēkšņa ķermeņa temperatūras paaugstināšanās (virs 38°C), kaulu laušana, sauss kairinošs klepus, iesnas, sāpes kaklā, galvassāpes, drebuļi un nogurums, jākonsultējas ar ģimenes ārstu.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) informācija liecina, ka bērniem slimība norisinājusies viegli vai vidēji smagi, tiesa, dažos gadījumos bijušas arī komplikācijas. Analizējot pēc vecuma grupām, visvairāk slimnīcā nonākušo bērnu ir pirmsskolas vecumā un pusaudži 12, 13 gadu vecumā. «Diviem bērniem bija vidusauss iekaisums, gripas komplikācija, vienam bērnam ir bijusi pneimonija, vienai lielai meitenei - deguna blakusdobuma iekaisums. Ja nebūtu bijusi informācija par jauno gripu, šie pacienti ne vecākiem, ne medicīnas personālam neliktu aizdomāties par ko īpašu, neradītu bažas vairāk kā par parastu ikdienas saslimšanu,» stāsta Ilze Grope, Rīgas Stradiņa universitātes pediatrijas katedras docente. BKUS Bērnu slimību klīnikas virsārsts Ģirts Breicis savukārt saka - neuztraucamies par slimības gaitu, bet gan par to, ka saslimstība iegūst lielus apmērus. «Es domāju, ka mēs īsto skaitli nezinām un diez vai mums būtu jāzina. Ja izskan minējumi, ka pierādītās gripas jāreizina ar desmit, tad mans personīgais viedoklis ir, ka jāreizina būtu vismaz ar simtu,» saka Ģ.Breicis un uzsver - tas neliecina ne par ko briesmīgu, bet gan to, ka lielais vairums slimo viegli.
Riska grupām (mediķiem, grūtniecēm, pieaugušajiem un bērniem ar hroniskām saslimšanām) valsts plāno iegādāties vakcīnas. Aprēķināts, ka tādu iedzīvotāju Latvijā varētu būt ap 400 000.