Virkne Gruzijas politiskās elites pārstāvju Dienai pauda gandarījumu par progresu divpusējos kontaktos ar NATO, kas iezīmējot skaidri redzamu virzību uz pilnīgu gatavību dalībai aliansē. Šo virzību nevajadzētu aizkavēt tam, ka vairāk nekā 20% valsts teritorijas joprojām atrodas Krievijas okupācijas spēku kontrolē.
Jau šobrīd izgāzies Maskavas plāns panākt separātiski noskaņoto Gruzijas republiku Dienvidosetijas un Abhāzijas starptautisko atzīšanu. Pēc krievu militārās agresijas 2008. gadā, kas nodarījusi lielus ekonomiskos zaudējumus un pasliktinājusi iekšpolitisko situāciju, Gruzija visai negaidīti spējusi atkopties un nākotnē raugās ar piesardzīgu optimismu.
Gruzijas gatavība NATO
Gruzijas ārlietu ministrs Grigols Vašadze, kas pirms dažiem mēnešiem atteicies no savas otrās (Krievijas) pilsonības, nosūtīdams pasi ar paskaidrojošu vēstuli Krievijas prezidentam Dmitrijam Medvedevam, sarunā ar Latvijas žurnālistu grupu kontaktus ar Rietumvalstīm novērtēja ļoti atzinīgi. Progress redzams Gruzijas divpusējos kontaktos ar NATO, kā arī attiecībās ar Eiropas Savienību. Sekmīgi izpildīts Gruzijas individuālais ikgadējais plāns sadarbībā ar aliansi. Faktiski sadarbības līmenis gandrīz atbilstot plānam dalībai aliansē jeb tā saucamajam MAP. G.Vašadze uzskata, ka Gruzijai esot jāturpina iesāktās reformas, lai vajadzīgajā brīdī valsts būtu gatava iestāties aliansē. Jau šobrīd aizsardzībai atvēlēto līdzekļu apjoms atbilst NATO prasībām. Aptaujas rāda, ka valsts dalību NATO atbalsta 69% gruzīnu.
Attiecību strupceļš
Grūtāk būs uzlabot attiecības ar Krieviju. Kamēr Maskava aicināšot uzsākt sarunas no nulles punkta (par pamatu ņemot pastāvošo situāciju, kāda izveidojusies pēc 2008. gada kara ar Dienvidosetijas un Abhāzijas okupāciju), nekādas sarunas nav iespējamas, uzskata lielākā daļa Gruzijas politiķu. Neviens gruzīnu valdības vadītājs nekad tam nepiekritīs. Tas faktiski nozīmētu atzīt par leģitīmu abu minēto autonomiju iekarošanu.
Gruzijas Drošības padomes sekretāre Eka Tkešehašvili atzina, ka vairāk nekā 20% valsts teritorijas atrašanās okupācijas spēku kontrolē rada palielinātus draudus Gruzijai. Krievijas armijas vienības atrodas tikai dažu desmitu kilometru attālumā no Tbilisi. Krievija armijas izvešanas vietā tikai palielinot un nostiprinot savu militāro klātbūtni Dienvidosetijā un Abhāzijā.
E.Tkešehašvili uzskata, ka Gruzijas iekšpolitikā iezīmējusies stabilitāte. Radikālā opozīcija, kas pirms pāris gadiem spēja noorganizēt lielus mītiņus Tbilisi, tagad zaudējusi lielu daļu atbalsta, jo nav spējusi piedāvāt kaut ko citu kā vienīgi prasību par prezidenta Mihaila Saakašvili atkāpšanos.