Sīkāku informāciju par traģiskā notikuma apstākļiem un motīviem policija nesniedz. Kā _Dienai_ pastāstīja Daugavpils pilsētas bērnu tiesību aizsardzības inspektore Maija Lazdāne, abi zēni mācījās dažādās Daugavpils skolās, 4. un 7.klasē. Ar bojāgājušā un aizturētā klasesbiedriem strādās Psiholoģiskās palīdzības un atbalsta centra psihologi.
Mirušais zēns bija vecākais dēls četru bērnu ģimenē, kurā tēvs ir bezdarbnieks, bet māte audzina 2008.gadā dzimušos dvīņubrālīšus, ģimenē vēl aug 1997.gadā dzimusi māsiņa, Dienai pastāstīja Daugavpils pilsētas domes Sociālās pārvaldes darbiniece Jeļena Kezika. Ģimene esot sociālā dienesta redzeslokā, taču dokumentu trūkuma dēļ formāli nav vēl saņēmusi trūcīgās ģimenes statusu. Kā piebilda J.Kezika, pašvaldība lems par palīdzības sniegšanu zēna apbedīšanai. Aizdomās turēto zēnu audzinot radinieki, kamēr mamma atrodas darbā ārzemēs, viņa savu dzīvesvietu esot deklarējusi kādā no Daugavpils novada pagastiem.
Pēc Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes sniegtās oficiālās informācijas, par desmitgadīgā zēna pazušanu policija tikusi informēta svētdienas, 6.decembra, pēcpusdienā. Pēc vairāku stundu meklēšanas pasākumiem atrasts pazudušā zēna līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Zēnam bijušas galvas traumas. Policija noskaidrojusi arī iespējamo vainīgo - 13 gadu vecu pusaudzi. Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas «Par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību», ziņo BNS.
Gan upuris, gan uzbrucējs policijas redzeslokā nebija nonākuši. Ja arī vaina tiks pierādīta, pusaudzim kriminālatbildība neiestāsies, jo viņš nozieguma brīdī vēl nebija sasniedzis 14 gadu vecumu. Saskaņā ar likumu bērniem var piemērot dažādus piespiedu līdzekļus - izteikt brīdinājumu, uzlikt par pienākumu ar savu darbu novērst radītā kaitējuma sekas, nodot bērnu galvojumā vecākiem, aizbildņiem vai arī citām personām, iestādēm vai organizācijām, kā arī ievietot bērnu sociālās korekcijas izglītības iestādē. Bērnam var arī uzlikt par pienākumu ārstēties no alkohola, narkotiku vai citas atkarības.