Premjers arī izteicās, ka Labklājības ministrijai (LM) būs jāpiedāvā risinājumi, kā diferencēt šī pabalsta saņemšanu atkarībā no ģimenes labklājības līmeņa. Pašlaik valsts ģimenēm par bērna audzināšanu no viena līdz 15 gadu vecumam izmaksā ģimenes valsts pabalstu astoņus latus. V. Dombrovskis arī norādīja: «Pieaicinot pašvaldību pārstāvjus, turpināsim diskusiju par to, no cik gadu vecuma bērnam obligāti jānodrošina bērnudārzs.» Viņš arī pauda atbalstu priekšlikumam jau no nākamā gada daudzbērnu ģimenēm nodrošināt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) savukārt sacīja, ka varētu nodrošināt bērnudārzu bērniem jau no pusotra gada vecuma.
Jau vēstīts, ka valdība uzdeva LM līdz 22. augustam izstrādāt un iesniegt izskatīšanai koncepciju par ģimenes valsts pabalsta turpmāko izmaksu no nākamā gada 1. janvāra. LM izstrādāja četrus iespējamos reformas risinājumus. Pirmais - palielināt iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) atvieglojumu par apgādībā esošu bērnu no 70 latiem mēnesī līdz 102 latiem mēnesī un ģimenes valsts pabalstu - astoņus latus - piešķirt trūcīgajām ģimenēm. Otrais variants - palielināt IIN, taču pārtraukt izmaksāt ģimenes valsts pabalstu. Atbalstu trūcīgām ģimenēm ar bērniem tad sniegtu tikai pašvaldību sociālā atbalsta ietvaros. Trešais variants - pabalsts attiektos tikai uz trūcīgajām ģimenēm, un par katru bērnu piešķirtu vienāda apmēra ģimenes valsts pabalstu - 16 latu mēnesī. Ceturtais variants - saglabāt pašreizējo pabalsta sistēmu, taču pabalstu diferencēt atkarībā no bērnu skaita ģimenē. Par otro bērnu ģimenē pabalsts būtu divas reizes, bet par trešo un nākamajiem bērniem - trīs reizes lielāks nekā par pirmo bērnu. LM priekšlikumus pēc pāris nedēļām skatīs valdība.
Demogrāfisko lietu padomē ir pārstāvētas gan valsts iestādes, gan nevalstiskās organizācijas, tās mērķis ir veicināt vienotu valsts demogrāfiskās politikas izveidi un koordinēt tās īstenošanu visos valsts institūciju līmeņos.