Āfrikā bija jānotiek jau 2006. gada Pasaules kausa finālturnīram. Balsojumā par norises vietu otrajā kārtā par izteiktām līderēm ar 11 balsīm bija izvirzījušās Vācija un DĀR, bet Anglija ar divām balsīm izstājās no cīņas. Minūti pirms izšķirošā balsojuma atturējās Jaunzēlandes pārstāvis, kuru Okeānijas federācija bija instruējusi balsot par DĀR. Ar balss pārsvaru uzvarēja vācieši.
Izšķirošs izrādījās kašķis starp Blateru un Āzijas federāciju. Savulaik šveicietis noraidīja prasību palielināt Āzijas pārstāvju skaitu finālturnīros, tāpēc aziāti izmantoja labās attiecības ar Okeāniju un pierunāja jaunzēlandieti atturēties. Neizšķirta gadījumā izšķirošo lēmumu pieņemtu FIFA prezidents…
Blaters tomēr panāca savu. Cīņā par norises vietu tika ieviesta kontinentu rotācija, tāpēc uz 2010. gada finālturnīra rīkošanu pretendēja tikai Āfrikas valstis. DĀR apsteidza Marokas un Ēģiptes kandidatūras, iegūstot ekskluzīvās tiesības. Interesanti, ka FIFA drīz pēc tam atcēla kontinentu rotācijas principu, abižojot Okeāniju, kas ir vienīgais reģions, kur līdz šim nav noticis finālturnīrs.
Arī tālākais DĀR ceļš nebija rozēm kaisīts. Nākamo gadu laikā vairākkārt parādījās versijas, ka rīkotāji netiek galā ar izvirzītajiem uzdevumiem un turnīru varētu pārcelt uz ASV vai Austrāliju. «Pasaules kausa rīkotājus apsēdusi problēmu virkne,» apgalvoja 2006. gada čempionāta orgkomitejas vadītājs Francs Bekenbauers. Futbola leģenda norādīja, ka cilvēki Āfrikā cīnās savā starpā, nevis kopā par vienu mērķi. FIFA kategoriski iestājās pret turnīra pārcelšanu. «Rezerves plāna nemaz nav,» apgalvoja organizācijas pārstāvis Maikls Palmers.
Tomēr 100 dienu pirms čempionāta sākuma DĀR gatavība 10 ballu skalā tika novērtēta ar astoņi. Stadioni tika pabeigti laikā (tiesa, tikai 10 no sākotnēji plānotajiem 12), transporta un drošības sistēma iespēju robežās sakārtota, un piektdien pulksten 17 tiks dots starta signāls atklāšanas spēlei.