Starptautiskā kopkora sadziedāšanās notiks visu astoņu dalībvalstu valodās. Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncertā 21. augustā svētku kopkoris latviešu valodā atskaņos latviešu tautasdziesmu Anitas Kuprisas apdarē Ģērbies, saule, sudrabota un tautas dziesmu Pūt, vējiņi Jurjānu Andreja apdarē. Noslēguma koncertā kopā tiks atskaņotas 26 dažādu valstu dziesmas.
Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku dalībniekiem ir iespēja ne tikai iemācīties dziesmas citās valodās, bet arī redzēt un izjust citu kultūru koru dziedāšanas un muzikālās tradīcijas. Vērtīga pieredze ir arī iespēja strādāt meistarklasēs ar dažādu valstu diriģentiem. Līdztekus kopkora mēģinājumiem notiek valstu reprezentācijas koru koncerti, amatierkori sacenšas konkursā. Latviju svētkos pārstāvēs Ogres novada Kultūras centra jauktais koris Ogre, Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris Ausma, Valmieras Kultūras centra jauktais koris Valmiera, Talsu tautas nama jauktais koris Uz Augšu, Pārtikas un veterinārā dienesta jauktais koris, Maskavas Latviešu biedrības koris Tālava un Cēsu jauktais koris Tikko.
Pirmie Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki pēc Imanta Kokara iniciatīvas notika 1995. gada jūlijā Rīgā un kopš tā laika apceļo visas dalībvalstis. Otrie kopīgie ziemeļnieku un baltiešu Dziesmu svētki 1997. gadā notika Gotlandē Zviedrijā, nākamie 2000. gadā - Šīenā Norvēģijā, 2002. gadā - Klaipēdā Lietuvā, savukārt V Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki notika 2008. gadā Tartu Igaunijā.