Rīgā +17 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Izglābšanās Ļubercos

Galotnē atspēlējot 17 punktu deficītu, VEF Rīga basketbolisti svētdien izcīnīja laimīgu uzvaru Ļubercos, kur VTB Vienotās līgas spēlē pieveica Triumf (78:80). Panākums rīdziniekiem ļāva nostiprināties B grupas vadošo komandu pulkā un uzlabot izredzes cīņā par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Arī ceturtajā tikšanās reizē Triumf basketbolisti pierādīja, ka sezonas sākumā Rīgā piedzīvotā sakāve drīzāk bija nejaušība un neatainoja komandu spēku samēru. Patiesībā arī svētdien Ļubercos pirmās trīs ceturtdaļas nekas neliecināja par to, ka rīdzinieki varētu gūt uzvaru pār pagājušā gada Krievijas čempionāta pusfinālistiem. Disciplīnas trūkums aizsardzībā liedza novērtēt, cik cītīgi VEF Rīga basketbolisti strādājuši pie tā, lai pretinieki netiktu pie atkārtotām uzbrukumu iespējām, - teju visi Triumf basketbolistu metieni spēles sākumā sasniedza mērķi. Šeit gan jāuzteic arī pretinieku uzbrukuma līderu Sergeja Karaseva un Kaila Lendrija sniegums. 19 gadu vecais Karasevs trāpīja pirmos četrus tālmetienus, bet Kails Lendrijs realizēja savus pirmos piecus metienus no spēles, kā arī tikpat daudz soda metienu.

Līdz pirmā puslaika beigām VEF Rīga rezultativitāte uzbrukumā ļāva mājiniekiem neaizbēgt pārāk tālu, taču tad Triumf veica 16:2 izrāvienu, sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē (66:49). Bažas radīja arī VEF līderu iekrātās piezīmes, īpaši jau garajā galā. Tiesa, tieši šis faktors palīdzēja Butautam atrast veiksmes atslēgu - pāreju uz spēli ar četriem «mazajiem» spēlētājiem. Ar agresīvu aizsardzību tika sapīts Triumf uzbrukums, un mājinieki pēdējā ceturtdaļā guva tikai sešus punktus. Sekmes aizsardzībā atraisīja arī VEF Rīga uzbrukumu, un pēdējā minūtē izdevās panākt neizšķirtu. Izšķirošajā uzbrukumā no sarežģītas pozīcijas trāpīja Ērls Roulends.