Kaut arī piedāvājums ir ļoti plašs, cenas lielākoties neatbilst kvalitātei. Grūti atrast preces, kas būtu gan kvalitatīvi uzšūtas, gan par pieņemamu cenu. Apģērbiem ir pavirši apšūtas vīles, trūkst oderes. «It kā ļoti glīti svārki, bet tos nemaz nevar vilkt, raupjais audums berzēsies gar kājām. Tādos tikai modele pa mēli var nodefilēt,» norāda kostīmu māksliniece Liene Dobrāja. Lielākā daļa apģērbu izskatās, it kā būtu uzšūti steigā pēdējās naktīs pirms skates un tādi paši pusgatavi arī aiznesti uz veikalu.
Patīkami izņēmumi
«Nedrīkstētu būt situācija, kad cilvēks izvēlas iepirkties Zarā, nevis dizaineru apģērbu veikalā, jo Zarā ir kvalitatīvāk nošūtas vīles. Tas ir absurds!» saka Liene. Labi, ka ir arī patīkami izņēmumi - ekstravagantā dizainere Agnese Narņicka (starp citu, par stilīgāko atzītās grupas Triānas parks «ģērbēja») ar zīmolu Hypnosis Fashion, modes māksliniece Indra Miklāva, kura guvusi arī starptautisku atzinību, modes veterāne dizainere Žanete Auziņa. Vēl man patika zilā dizaineres Elīzas Ceskes jaciņa un Vitas Radziņas T krekli (12 latu). Koķeta dāvana varētu būt Coco Couture biksītes kartona kārbiņās (nedaudz vairāk nekā desmit latu).
Slikta apkalpošana
Kad ienākam veikalā, pārdevēji pat nesveicinās, jo ir pārāk iegrimuši personīgajās sarunās un tā arī nepiedāvā palīdzību, taču tas nav nekāds pārsteigums, jo šāda attieksme ar retiem izņēmumiem joprojām ir visai raksturīga Latvijai.
«Ļoti daudziem māksliniekiem ir potenciāls, varbūt vajadzētu sevi kritiskāk pavērtēt un apdomāt, kādas cenas tiek liktas un vai tomēr nevajadzētu pabeigt apģērba gabalu, nevis pa taisno stiept uz veikalu pēc skates,» vērtē Liene Dobrāja.