Rīgā +24 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Izšķīra mača iznākumu

Vienīgo komandas gūto vārtu autors pamatlaikā, realizēts izšķirošais «bullītis» un mača pirmās zvaigznes statuss - gandrīz vai ideālu spēli savā pirmajā Nacionālās Hokeja līgas (NHL) sezonā aizvadīja latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons. Bufalo Sabres mājās pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Otavas Senators ar 2:1.

Pirmo reizi Girgensons spēlēja pirmajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Metu Moulsonu un Taileru Enisu. Ziemeļamerikas hokeja apskatnieki pēc izcīnītās uzvaras ir vienisprātis, ka šāds solis no trenera Teda Nolana puses ir attaisnojies. Bufalo hokejisti izdarīja 36 metienus, kas ir jauns sezonas rekords.

Rezultātu 7. minūtē atklāja Senators uzbrucējs Milans Mihaleks. Izlīdzinājumu Girgensons panāca otrās trešdaļas 14. minūtē pēc metiena no diezgan asa leņķa, kas bija negaidīts risinājums Senators vārtsargam Robinam Lēneram. Tādējādi Zemgus jau trešo spēli pēc kārtas guva vismaz vienu rezultativitātes punktu. Desmitajā pēcspēles metienu sērijā Girgensonam tika dota iespēja, un no nūjas neērtās puses viņš ripu ievirzīja vārtos.

«Viņš tika atalgots par ieguldīto darbu,» treneris Nolans pēc spēles fokusējās uz Girgensona pamatlaikā gūtajiem vārtiem. «Viņš vienmēr strādā, un labas lietas notiek tad, ja kaut ko dara. Ne pārāk bieži viņš savā karjerā gūs vārtus no šādas pozīcijas, bet es uzskatu, ka tā bija atlīdzība jaunajam puisim, kurš tik smagi strādā.»

Pats Girgensons sarunā ar Ziemeļamerikas medijiem priekšplānā izvirzīja visas komandas ieguldījumu un pozitīvās izmaiņas. «Atmosfēra pēc uzvaras komandā uzreiz ir krietni labāka. Jau iepriekš esam bijuši līdzīgā situācijā, taču beidzot mums izdevās gūt panākumu. Pēcspēles metienu izpildītāju mums netrūkst, tāpēc trenera sarakstā gan jau biju viens no pēdējiem. Jau pirms «bullīša» biju izdomājis, ko darīšu. Ir patīkami jau savā pirmajā mēģinājumā ar «bullīti» nodrošināt komandai uzvaru.»

Bufalo Sabres ar 31 spēlē sapelnītajiem 16 punktiem visā līgā joprojām ir pēdējā 30. vietā. Girgensonam 30 spēlēs ir 10 (3+7) rezultativitātes punktu. Tas ir ceturtais labākais rādītājs komandā. Kodijam Hodžsonam ir 18 (8+10), Enisam - 12 (6+6) un Moulsonam - 11 (4+7) punktu. Girgensonam plus mīnus koeficients ir -2, kas ir dalīts labākais rādītājs spēlētāju konkurencē, kuri Sabres aizvadījuši desmit un vairāk spēļu.